Skip to content

موزه مادام توسو استانبول

موزه مادام توسو استانبول 10

موزه مادام توسو استانبول یکی از معروف ترین موزه های استانبول و جزو جاهای دیدنی استانبول است. این موزه یکی از  شعب سری موزه های مادام توسو در سراسر جهان است. مادام توسو (Madame Tussauds) معروف ترین برند موزه در حوزه ی موزه های مجسمه ای با موم است که ۲۵۰ سال پیش برای اولین بار در شهر لندن افتتاح شد و از آن زمان محبوبیت خود را حفظ کرده است. موزه مادام توسو استانبول (Madame Tussauds Istanbul) هم از این قاعده مستثنی نبوده و سالانه میلیون ها نفر از این موزه دیدن می کنند.

شعب موزه مادام توسو در سرتاسر جهان

شعب مربوط به موزه مادام توسو را می توانید در سرتاسر جهان و قاره های آمریکا، آسیا، اروپا و استرالیا ببینید. این موزه در مجموع در ۴ قاره ۲۴ شعبه دارد.

موزه مادام توسو استانبول

شعب مادام توسو در قاره آمریکا

هالی وود (Hollywood)، اورلاندو (Orlando)، لاس وگاس (Las Vegas)، سن فرانسیسکو (San Francisco)، نشویل (Nashville)، واشینگتن دی سی (Washington D.C)، نیویورک (Newyork).

شعب مادام توسو در قاره اروپا

استانبول (Istanbul)، آمستردام (Amsterdam)، لندن (London)، برلین (Berlin)، پراگ (Prague)، بلک پول (Blackpool)، وین (Vienna).

شعب مادام توسو در قاره آسیا

بانکوک (Bangkok)، هنگ کنگ (Hong Kong)، ووهان چین (Wuhan)، پکن (Beijing)، شانگهای (Shanghai)، چونگ کینگ (Chongqing)، سنگاپور (Singapore)، دهلی (Delhi) و توکیو (Tokyo).

شعب مادام توسو در قاره استرالیا

سیدنی (Sydney).

شعب موزه مادام توسو استانبول

آشنایی با موزه مادام توسو استانبول

در موزه مادام توسو استانبول شما می توانید مجسمه ی مومی و زیبایی از حدود ۶۰ نفر از شخصیت های مهم و معروف هنری، ورزشی و سیاسی ترکیه و قهرمانان تاریخی و فرهنگی گذشته ی این کشور را مشاهده کنید.

آشنایی با موزه مادام توسو استانبول

اولین شعبه از موزه مادام توسو در کشور ترکیه، در ۲۸ نوامبر ۲۰۱۶ در خیابان استقلال استانبول، در منطقه بی اغلو شهر استانبول با نام موزه مادام توسو استانبول ساخته شد. یکی از مشهورترین چهره های این شعبه حضور مجسمه مولانا جلال الدین بلخی می باشد، که به دلیل نبودن هیچ عکس خاصی از مولانا مجسمه در اندازه بدن بیست و دومین نواده او فاروق چلبی ساخته شده و ساخت آن بسیار زمانبر بوده است.

در این موزه مجسمه ی افراد مشهور ترکیه و بازیگران معروف ترکیه همچون مصطفی کمال آتاتورک، سلطان سلیمان، آردا توران، برن سات، کیوانچ تاتلیتوغ، تولگا چویک، رجب طیب اردوغان، مسی، باریش مانچو، رافائل نادال، ماریا شاراپوآ، محمد علی کلی، برد پیت، آنجلینا جولی، دیوید بکام، آلبرت انیشتین، مونا لیزا، لئوناردو داوینچی، موتزارت و استیو جابز و بسیاری از افراد معروف دیگر ترکیه ای و بین المللی را به نمایش گذاشته شده است.

معرفی موزه مادام توسو استانبول

در این موزه تندیس ‌های مومی (Balmumu) افراد مشهور و تاریخ‌ ساز، ساخته و نگهداری می‌ شود. شعب موزه‌ های «مادام توسو» یکی از دیدنی ‌های شهرهای مهم جهان هستند. تندیس‌ های مومی از افراد مشهور چنان به واقعیت شبیه‌ اند که حیرت بازدید کنندگان را بر می‌انگیزند. این شباهت ها به قدری زیاد است که بازدید کنندگان محو تماشا و عکس سلفی گرفتن با این مجسمه ها می شوند.

  تفاوت قسمت آسیایی و اروپایی استانبول

موزه مادام توسو استانبول و دیگر شعب این موزه در واقع برگرفته از نام زن هنرمند و مجسمه سازی به نام ماری گروشوتس استراسبورگ بود که در سال ۱۷۶۱ میلادی در قلب فرانسه یعنی در شهر پاریس به دنیا آمد. با تمام شدن سال های کودکی و رسیدن به دوران نوجوانی، این خانم جوان به همراه دایی مجسمه ساز خود به نام فیلیپ کورتیوس به شهر ورسای رفت تا ساخت مجمسه های مومی را یاد بگیرد.

  کانال استانبول؛ پروژه عظیم و گران در تاریخ ترکیه

با رسیدنش به ۳۰ سالگی دیگر یک هنرمند حرفه ای در این زمینه شد تا این که تصمیم به برپایی نمایشگاه مجسمه های مومی در شهرها و کشورهای مختلف گرفت. اولین نمایشگاه او حدود شش ماه با استقبال بی نظیری مواجه شد و در نمایشگاه های بعدی نیز هنر دست او برای بارها مورد تحسین عموم قرار گرفت. مادام توسو در نهایت یک نمایشگاه دائمی از مجسمه هایش را در شهر لندن برگزار کرد. آن چه که در مورد شخصیت مادام توسو بسیار با ارزش و مورد احترام است سخت کوشی او در کنار هنر بی نظیرش است.

موزه مادام توسو استانبول 1

قیمت بلیط و زمان بازدید از موزه مادام توسو استانبول

این موزه هر روز باز است و از ساعت ۱۰ تا ۸ شب باز است. بازدید برای کودکان زیر ۳ سال نیز رایگان می باشند. بلیط های ورودی این مجموعه در ۴ سطح مختلف برای علاقه مندان به بازدید از این مجموعه طراحی شده است:

قیمت بلیط و زمان بازدید از موزه مادام توسو استانبول

بلیط Esnek Bilet

مزیت این نوع بلیط این است که می توانید با خرید این نوع بلیط از وب سایت رسمی موزه مادام توسو استانبول تا ۱۵۰ روز هر موقع خواستید از آن استفاده کنید. با خرید آنلاین بلیط ها می توانید از تخفیف های ارائه شده نیز استفاده کنید. در زمان نگارش این مقاله (۱۹ تیر ۱۳۹۹) قیمت این نوع بلیط برای بزرگسالان (بالای ۱۸ سال) ۱۰۹ لیر بوده که با احتساب تخفیف ۴۳ درصدی با ۶۲ لیر می توانید آنلاین خریداری کنید.

بلیط Sea Life + Madame Tussauds

با خرید این نوع بلیط هم می توانید به موزه مادام توسو استانبول بروید و هم اینکه می توانید از آکواریوم Sea Life دیدن کنید. مزیت این نوع بلیط این است که می توانید با خرید آن از وب سایت رسمی موزه مادام توسو استانبول تا ۹۰ روز هر موقع خواستید از آن استفاده کنید.

  کانال استانبول؛ پروژه عظیم و گران در تاریخ ترکیه

با خرید این بلیط هم می توانید از تخفیف های ارائه شده استفاده کنید. در زمان نگارش این مقاله (۱۹ تیر ۱۳۹۹) قیمت این نوع بلیط برای بزرگسالان (بالای ۱۸ سال) ۱۵۰ لیر بوده که با احتساب تخفیف ۳۷ درصدی با ۹۵ لیر می توانید آنلاین خریداری کنید.

بلیط ۳ تایی مشترک – Üçlu Ortak Bilet

با خرید این نوع بلیط هم می توانید به موزه مادام توسو استانبول بروید، هم از آکواریوم Sea Life دیدن کنید و هم اینکه می توانید به Legoland Discovery Center بروید. مزیت این نوع بلیط این است که می توانید با خرید آن از وب سایت رسمی موزه مادام توسو استانبول تا ۹۰ روز هر موقع خواستید از آن استفاده کنید و به این ۳ مکان بروید.

  تفاوت قسمت آسیایی و اروپایی استانبول

با خرید این بلیط هم می توانید از تخفیف های ارائه شده استفاده کنید. در زمان نگارش این مقاله (۱۹ تیر ۱۳۹۹) قیمت این نوع بلیط برای بزرگسالان (بالای ۱۸ سال) ۱۸۰ لیر بوده که با احتساب تخفیف ۳۷ درصدی با ۱۱۳ لیر می توانید آنلاین خریداری کنید.

بلیط های روزانه –  Günlük Biletler

مزیت این نوع بلیط این است که می توانید با خرید این نوع بلیط از وب سایت رسمی موزه مادام توسو استانبول تا ۳۰ روز هر موقع خواستید از آن استفاده کنید. با خرید این بلیط هم می توانید از تخفیف های ارائه شده استفاده کنید. در زمان نگارش این مقاله (۱۹ تیر ۱۳۹۹) قیمت این نوع بلیط برای بزرگسالان (بالای ۱۸ سال) ۱۰۰ لیر بوده که با احتساب تخفیف ۴۳ درصدی با ۶۲ لیر می توانید آنلاین خریداری کنید.

امکان استفاده از کارت موزه استانبول برای بازدید از این موزه میسر نمی باشد.

موزه مادام توسو استانبول 2

چطور به موزه مادام توسو استانبول برویم؟

موزه ی مادام توسو استانبول در منطقه ی بی اغلو و در خیابان استقلال قرار گرفته است و با محل موقت موزه هنرهای مدرن استانبول نیز فاصله کمی دارد. از میدان تکسیم به راحتی با ۸ دقیقه پیاده روی می توانید تا خود را به این موزه برسانید. تنها کافی است که از میدان تکسیم به سمت خیابان استقلال حرکت کنید و به راحتی به این موزه دسترسی پیدا کنید.

در صورت تمایل به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول توصیه می کنیم از استانبول کارت یا همان آکبیل سابق استفاده نمایید.

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×