Skip to content

خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی از نظر سرمایه گذاری و سودآوری ممکن است برای بسیاری از سرمایه گذاران جالب باشد. در این زمینه چند نکته مهم وجود دارد که قبل از اقدام به خرید باید به آنها توجه کرد. خرید ملک در قبرس شمالی به نسبت بسیاری از مناطق دیگر اروپا با قیمت هایی بسیار مناسب تر فرصت های جدیدی را برای سرمایه گذاری به ارمغان می آورد. فرهنگ و زندگی روزمره یکی دیگر از دلایل خرید ملک در قبرس شمالی توسط سرمایه گذاران ایرانی است. همچنین مناظر طبیعی، سواحل بکر و زیبا و بناهای تاریخی، زندگی در قبرس شمالی را بسیار جذاب می کند. با خرید ملک در قبرس شمالی، اخذ اقامت و استفاده از امکاناتی که دولت برای شما و خانوادتان فراهم میکند میسر می شود. همچنین فاصله نسبتا نزدیک هوایی بین ایران و قبرس شمالی، سفرهای راحت و سریع را فراهم میکند.

درباره قبرس شمالی

نام رسمی قبرس شمالی، جمهوری ترک قبرس شمالی است و در نیمه شمالی جزیره قبرس واقع شده است. در سال 1974 پس از کودتای نظامی در قبرس که توسط یونان حمایت می شد، ترکیه به قبرس حمله کرد و همین اقدام منجر به تقسیم قبرس به دو نیمه قبرس شمالی و قبرس جنوبی شد که قبرس شمالی تحت سلطه ترکیه قرار گرفت. نیمه شمالی جزیره قبرس که به عنوان جمهوری ترک قبرس شمالی شناخته می شود، تنها توسط کشور ترکیه به رسمیت شناخته شد و همچنان تاکنون بسیاری از کشورهای جهان و همچنین سازمان ملل قبرس شمالی را به عنوان قسمتی از جمهوری قبرس می شناسند.

در مورد اقتصاد قبرس شمالی می توان گفت که بر مبنای کشاورزی، گردشگری و درامد حاصل از توریست اداره می شود. بیشتر جمعیت قبرس شمالی را ترک ها تشکیل می دهند و زبان رسمی نیز ترکی است. لیر ترکیه واحد پول رسمی این کشور است، اما در بسیاری از مکان ها، ارزهای دیگر مانند پوند، دلار و یورو نیز دریافت می شود. این نکته نیز قابل ذکر است که تمامی خرید، فروش و اجاره املاک بر اساس پوند انگلیس انجام می شود.

بیشتر جمعیت قبرس شمالی مسلمان هستند، اما اداره کشور به صورت لایک انجام می شود. از نظر موقعیت جغرافیایی قبرس شمالی در جنوب شرقی دریای مدیترانه و در بین کشورهای ترکیه و یونان قرار گرفته است.

قبرس شمالی با وجود آب‌وهوای دلپذیر و فرصت های ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری به شدت مورد توجه واقع شده است. بنابراین اگر به دنبال سرمایه‌گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی هستید، توصیه می‌کنیم با 118 ترکیه تا پایان این مطلب همراهی کنید.

شهرهای معروف قبرس شمالی

تعدادی از شهرهای قبرس شمالی بیشتر مورد توجه گردشگران و سرمایه گذاران قرار گرفته اند. در اینجا به معرفی مهم ترین شهرهای قبرس شمالی می پردازیم

1. لفکوشا

لفکوشا پایتخت قبرس شمالی است و همچنین بزرگ ترین شهر این کشور محسوب می شود. این شهر دقیقا روی خط تقسیم قبرس شمالی و قبرس جنوبی واقع شده است. این بدین معنی است که لفکوشا آخرین پایتخت تقسیم شده دنیا است و دیواری به نام خط سبز، این شهر را به دو قسمت ترکیه ای و یونانی جدا کرده است. این تنها نکته جالب این شهر نیست. لفکوشا دارای میراث غنی تاریخی است و شما می توانید بسیاری از کلیساها و دیوارهای تاریخی شهر را که از دوران بیزانس به جا مانده مشاهده کنید.

لفکوشا به عنوان پایتخت قبرس شمالی مرکز اصلی فعالیت های تجاری، اقتصادی و فرهنگی کشور قبرس شمالی است. این شهر دانشجویان را از سراسر دنیا به دانشگاه های معروف و دارای رتبه بندی جهانی جلب کرده. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه شرق مدیترانه اشاره کرد. با وجود اینکه این شهر دسترسی به دریا و سواحل زیبای مدیترانه ای ندارد، ولی بازارهای سنتی و مناطق تاریخی، مکان هایی هستن که گردشگران می توانند با دیدن آنها از سفر خود لذت ببرند.

2. گیرنه (کایرنیا)

گیرنه (kyrenia) از جذاب ترین و تاریخی ترین شهرهای قبرس شمالی که با بندر طبیعی زیبا و مناظر خیره کننده از کوه های ترودوس شهرت جهانی دارد. بندر گیرنه یکی از جذاب ترین قسمت های کشور قبرس شمالی است که می توانید کافه ها، رستوران ها، مغازه ها و همچنین پارک برای قدم زدن و لذت بردن از مناظر طبیعی را آنجا پیدا کنید. همچنین از مهم ترین جاذبه های این شهر قلعه چند هزار ساله گیرنه است. این قلعه دارای موزه ای است که یافته های باستان شناسی از دوران های مختلف را به نمایش گذاشته است.

3. فاماگوسا(Magusa)

این شهر از شهرهای مهم و تاریخی قبرس شمالی است. قلعه فاماگوسا در کنار ساحل واقع شده و پیشینه این قلعه به دوره امپراطوری عثمانی باز می گردد. در این شهر منطقه ای به نام واروشا که به شهر ارواح مشهور است واقع شده. در سال 1974 بعد از ورود ترکیه به قبرس، این منطقه توسط نیروهای ترکیه مسدود شد و اجازه هیچ دسترسی به عموم مردم و حتی صاحبان خانه ها به آن منطقه داده نشد. به همین دلیل از آن سال تاکنون خانه ها، مغازه ها و هتل ها در منطقه واروشا بدون هیچ دخالت انسانی به حالت طبیعی خود رها شده و همین جذابیت خاصی برای گردشگران از سراسر دنیا ایجاد کرده است. منطقه واروشا در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و همین به اهمیت تاریخی و فرهنگی این منطقه افزوده است.

4. اسکله

این منطقه در ساحل شرقی جزیره قبرس شمالی واقع شده است و می تواند نقطه شروعی برای گردشگرانی که می خواهند مناطق شمال شرقی قبرس کشف کنند، باشد. اسکله دارای سواحل زیبا و مناظر طبیعی استثنائی است. کلیسای سنت یاکوپ از جاذبه های تاریخی این منطقه است که به دلیل معماری خاص و جذاب خود و قرارگیری در منطقه اسکله مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.

5. گوزل یورت

گوزل یورت در غرب جزیره قبرس شمالی واقع شده است. مهم ترین جاذبه و ویژگی منطقه گوزل یورت، باغ های پرتقال است که در فصل بهار که درخت های پرتقال به گل می نشینند، بوی خوش و منحصر به فردی را در منطقه گوزل یورت منتشر می کنند. همچنین رودخانه لیدرا نیز مکانی زیبا برای گردشگران به شمار می رود.

مزایای زندگی در قبرس شمالی

زندگی در قبرس شمالی برای بسیاری از سرمایه گذاران و گردشگران از سرتاسر دنیا، بسیار جذاب می باشد. برخی از مزایای زندگی در قبرس شمالی عبارتند از:

امنیت بالا

امنیت یکی از موضوعات مهمی است که بسیاری از سرمایه گذاران قبل از هرچیز برای انتخاب مکانی برای زندگی به آن توجه می کنند. قبرس شمالی به طور کلی کشوری بسیار امن برای سرمایه گذاران و افراد خارجی ساکن است. نرخ جرائم نسبتا پایین و در صورت ارتکاب جرم، قوانین بسیار سخت گیرانه در انتظار فرد خاطی است. احساس امنیت را هنگامی که شب ها در خیابان قدم می زنید می توانید به وضوح احساس کنید.

هزینه پایین زندگی

هزینه های زندگی در قبرس شمالی به نسبت بسیاری از کشورهای اطراف بسیار مناسب است. از جمله این هزینه ها قیمت ملک در قبرس شمالی، هزینه های خوراک، حمل و نقل، هزینه های مربوط به سلامت و تفریح است.

پایین بودن هزینه مالیات بر درآمد

مالیات و درآمد در قبرس شمالی تا حدود 12 هزار لیر معاف از مالیات است و درآمدهای بالاتر از این مقدار با نرخ های متفاوت مالیاتی بین 10 تا 35 درصد در نوسان است. بسته به منبع درآمد و فعالیت شما، ممکن است دولت قبرس شمالی قوانین و تشویق های مالیاتی خاصی را برای شما در نظر می گیرد.

آرامش و آب و هوای مدیترانه ای

قبرس شمالی با جاذبه های طبیعی و گردشگری از جمله آب و هوای مدیترانه ای و سواحل بکر و شنی خود مقصدی محبوب برای زندگی و توریسم است. اقلیم مدیترانه ای در قبرس شمالی با تابستان های گرم و آفتابی و زمستان های ملایم و مرطوب، آب و هوای عالی را برای زندگی فراهم می کند. از دیگر مزایای این اقلیم مناسب بودن برای کشت محصولاتی مانند زیتون، پرتقال و لیمو است. سواحل شنی و دریای عاری از هرگونه آلودگی، مکان های عالی برای آفتاب گرفتن و شنا را برای شما فراهم می کند.

تسلط مردم به زبان انگلیسی

به دلیل تاریخچه استعماری انگلستان و سلطه بریتانیای کبیر از سال 1878 تا 1960 که این دوره بیش از 80 سال به طول انجامید، باعث جای گرفتن زبان انگلیسی در نظام آموزشی و تسلط بیشتر مردم قبرس شمالی به این زبان شد. همچنین در بسیاری از مدارس قبرس شمالی زبان انگلیسی به عنوان یک موضوع آموزش اصلی تدریس و بسیاری از دانشجویان که از قبرس به دانشگاه های خارج از این کشور راه می یابند، به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند. از دیگر دلایل تسلط مردم قبرس شمالی به زبان انگلیسی اهمیت ویژه صنعت گردشگری برای کشور قبرس شمالی و بازدید بسیاری از گردشگران اروپایی و انگلیسی از این کشور است.

قیمت مناسب ملک

کشور قبرس شمالی برای سرمایه گذاران به ویژه کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در مکانی برای تعطیلات، یا ادامه زندگی بازنشستگی خود هستند گزینه ای بسیار جذاب به شمار می رود.

رشد سالانه قیمت املاک و مستغلات به یورو

زیرساخت های قبرس شمالی در حال پیشرفت و توسعه است و همین پیشرفت های روزافزون مثل احداث فرودگاه های جدید و راه اندازی مراکز توریستی و تفریحی متعدد به افزایش سالانه قیمت ملک در این منطقه کمک شایانی می کند. همان طور که می دانید ارز رایج برای خرید و فروش و حتی اجاره در کشور قبرس شمالی پوند انگلستان می باشد و افزایش قیمت املاک نیز بر اساس این ارز خارجی می باشد.

تحصیل در دانشگاه های بین المللی

تحصیل در دانشگاه های بین المللی در کشور قبرس شمالی برای بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا جذابیت خاصی دارد. از مزایای تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی می توان به ارائه بیشتر رشته های محبوب به زبان انگلیسی، هزینه های تحصیل معمولا مناسب تر به نسبت کشورهای اروپایی و آمریکایی، محیط بین المللی و تجربه فرهنگی گسترده و استفاده از آب و هوای مدیترانه ای و مناظر و سواحل کشور قبرس شمالی اشاره کرد. همچنین پذیرش در این دانشگاه ها فرآیندی نسبتا ساده تر و دارای محدودیت کمتر به نسبت دانشگاه های دیگر نقاط دنیاست.

بازار کار بکر به ویژه برای کارآفرینان

بازار کار و فرصت های کارآفرینی در زمینه های گردشگری، املاک و ارائه خدمات به ساکنین خارجی این جزیره می تواند دلایل خوبی برای راه اندازی یک کسب و کار موفق در قبرس شمالی باشد. دسترسی به بازارهای بین المللی و قوانین حمایتی دولت برای راه اندازی کسب و کارهای جدید از دیگر دلایل توجه کارآفرینان به قبرس شمالی است.

جذاب بودن این منطقه برای سرمایه گذاران باعث رشد چشمگیر خرید ملک در قبرس شمالی شده. ولی کسب و کارهای خدماتی مانند سوپرمارکت، رستوران و شرکت های تور و گردشگری به اندازه کافی برای ساکنین جدید جزیره قبرس شمالی وجود ندارد. همین خلاء موجب جذاب تر شدن این جزیره برای شروع کسب و کارهای جدید می شود.

نزدیکی به ایران

قبرس در شرق دریای مدیترانه است و به صورت تقریبی مسافت هوایی بین فرودگاه بین المللی تهران و فرودگاه اصلی قبرس شمالی یعنی فرودگاه جدید ارجان، حدود 1200 کیلومتر است. نکته قابل توجه در پرواز به قبرس شمالی این است که ممکن است که یک توقف در ترکیه داشته باشید. زیرا کشور قبرس شمالی توسط تعداد محدودی از کشورها به عنوان کشوری مستقل شناخته می شود.

شرایط اقتصادی

از آنجایی که این کشور توسط تعداد محدودی از کشورها به رسمیت شناخته می شود از نظر اقتصادی دارای شرایط خاصی است. مهم ترین منبع درآمد گردشگری است. سواحل بکر، آب و هوای مدیترانه ای و مکان های تاریخی آن باعث جذب میلیون ها گردشگر می شود. قبرس شمالی از نظر اقتصاد به شدت به حمایت مالی و اقتصادی ترکیه وابسته است. همچنین از نظر صنعت نیز نسبتا محدود و عمدتا به مصرف کالاهای تولید شده در ترکیه می پردازد. منابع محدود آب، کشاورز و تولید مرکبات را در این کشور با مشکلاتی رو به رو کرده، ولی همچنان کشاورزی نیز یکی از فعالیت های اصلی کشور قبرس شمالی است.

مزایای خرید آپارتمان در قبرس شمالی

با خرید آپارتمان در این کشور شما می توانید از سواحل زیبا و آب و هوای مدیترانه ای، زندگی آرام و دور از هیاهوی شهری برخوردار شوید. در ادامه به چند مورد از مزایای خرید آپارتمان در این کشور خواهیم پرداخت:

قیمت مناسب

به نسبت بسیاری از مناطق دیگر و حتی قسمت جنوبی جزیره قبرس، قیمت ملک در نیمه شمالی آن بسیار مناسب تر و ارزان تر است. همچنین به نسبت امکانات ارائه شده در مجتمع های مسکونی و کیفیت خدمات مبلغ پرداختی برای خرید ملک بسیار معقول و مقرون به صرفه می باشد.

دریافت اقامت با پرداخت تنها 30% مبلغ آپارتمان

شما می توانید با پرداخت تنها 30% از قیمت کل ملک و پرداخت مابقی طی اقساط بلند مدت 3 تا 8 ساله، ملک مورد نظر خود را خریداری نمایید. البته به این نکته توجه داشته باشید که تا زمانی که کل مبلغ ملک پرداخت نشده باشد، سند ملک معمولا به عنوان ضمانت برای فروشنده باقی می ماند و شما طی قرارداد بسته شده با فروشنده، در صورت پرداخت تمامی اقساط خود، می توانید درخواست انتقال سند به نام خود را بدهید.

سرمایه گذاری مطمئن

از آنجایی که شما ملک خود را در قبرس شمالی با ارزهای رایج کشورهای اروپایی و آمریکایی خریداری می کنید و اجاره می دهید در هنگام فروش نیز در مورد افت قیمت لیر یا نوسان آن نگرانی نخواهید داشت. همچنین همانطور که قبلا اشاره شد افزایش قیمت سالیانه 15 تا 20 درصد در قبرس شمالی به جذابیت سرمایه گذاری در این جزیره می افزاید.

شرایط پرداخت اقساطی بلند مدت

برخلاف روال عادی خرید ملک در ترکیه، در صورت خرید آپارتمان در جزیره قبرس شما می توانید از اقساط بلند مدت 3 تا 8 ساله برای خرید ملک بهره مند شوید. این بدین معناست که اگر ملکی در حال ساخت در جزیره قبرس شمالی برای خرید انتخاب کنید و سازنده تعهد تحویل ملک تا دو سال آینده را به شما بدهد، شما پس از تحویل ملک همچنان بین 1 تا 6 سال می توانید با پرداخت رقمی معادل اجاره یک واحد معمولی، اقساط خود را پرداخت کرده و صاحب خانه شوید.

مشکلات خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی می توانید با چالش ها و مشکلات خاصی همراه باشد. 118 ترکیه در این زمینه با استفاده از کادر مجرب و وکلای باتجربه، پروسه آسان و بدون مشکل را برای سرمایه گذاران میسر می کند.

مسائل مربوط به سند و مالکیت ملک

برخی از املاک در قبرس شمالی دارای اختلافات مالکیتی هستند. این بدین معنی است که زمین هایی که پس از سال 1974 از قبرسی های یونانی تبار خرید و یا تصاحب شده اند، دارای مشکلات حقوقی متعدد هستند. افرادی که ملک یا زمینی که قبلا به قبرسی های یونانی تبار تعلق داشته است خریداری می کنند، شامل دعاوی مالکیتی، مشکلات در ثبت ملک خواهند شد.

کمیسیون بالا

کمیسیون یا هزینه های واسطه از دیگر نکات مهمی است که خریداران باید به آن توجه بکنند. در بسیاری از موارد کمیسیون ملک توسط فروشنده پرداخت می شود. اما گاهی خریدار نیز مسئول پرداخت بخشی از کمیسیون است. برخی از آژانس های معاملات ملکی در قبرس با افزودن رقم های کمیسیون بالا موجب بالا رفتن بیش از اندازه قیمت و همچنین هدر رفت سرمایه خریداران می شوند. در این زمینه 118 ترکیه با مشاوره ای درست و صادقانه به انتخاب بهترین ملک با توجه به بودجه و سبک زندگی شما مانع از سوء استفاده سودجویان بازار ملک از شما سرمایه گذاران عزیز می شود.

عدم اطلاع از مفاد قرارداد

عدم آگاهی یا نداشتن اطلاعات کافی در مورد مفاد قرارداد می تواند مشکلات زیادی را برای خریدار ایجاد کند. از این مشکلات می توان به محدودیت ها یا اجبار به پرداخت هزینه های اضافی یا محدودیت هایی در استفاده از ملک اشاره کرد. 118 ترکیه در تحلیل مفاد قرارداد، اطمینان از آگاهی شما در مورد تمامی مفاد و پاسخ دادن به سوالات و یا ابهام شما در مورد هر بخشی از قرارداد در تمامی مراحل خرید ملک در کنار شما خواهد بود.

پرداخت بیعانه بدون گرفتن رسید

از دیگر مشکلات سرمایه گذاران هنگام خرید ملک پرداخت بیعانه و عدم دریافت رسید می باشد. نباید فراموش کرد که برای تمامی پرداخت ها از جمله بیعانه، پیش پرداخت و یا پرداخت اقساط در قبال مبلغ پرداختی باید رسید معتبر دارای مهر و امضای شرکت سازنده دریافت شود.

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

1. انتخاب منطقه مورد نظر و میزان بودجه ای که میخواهید سرمایه گذاری کنید

دو عنصر کلیدی که تاثیر بسیاری بر موفقیت آمیز بودن سرمایه گذاری شما دارند، عبارتند از انتخاب درست منطقه و تعیین بودجه برای سرمایه گذاری هستند. در مورد انتخاب منطقه اگر نظر شما سرمایه گذاری برای داشتن درآمد اجاره می باشد، می توانید از مناطقی نظیر گیرنه و ماگوسا که دارای جاذبه های گردشگری هستند، املاک مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر به دنبال فرصت های سرمایه گذاری در زمینه های خاص مثل زمین های زراعی یا املاکی با قیمت مناسبتر هستید، مناطق کمتر توسعه یافته مثل منطقه کارپاز، می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. در مورد بودجه، باید قبل از تعیین آن بازار املاک را بررسی کنید و همچنین باید توجه داشته باشید که فقط تنها هزینه شما مبلغ خرید ملک نیست. هزینه های جانبی مثل کمیسیون، مالیات های خرید ملک و هزینه های ثبت و … نیز وجود دارد.

2. انتخاب ملک مورد نظر

118 ترکیه دارای قرارداد با بیش از 160 پروژه مختلف در اقصی نقاط جزیره زیبای قبرس شمالی است. شما تنها با پر کردن فرم زیر و ارتباط با کارشناسان ما میتوانید پس از بررسی موارد ارسالی، بهترین انتخاب را متناسب با بودجه خود داشته باشید. تنوع ملک های ارائه شده توسط کارشناسان ما به شما این امکان را می دهد که از بودجه های پایین و متوسط تا موارد بسیار لوکس و ویلایی ساحلی، طیف وسیعی از گزینه های مختلف را جهت بررسی داشته باشید.

3بررسی مستندات و وضعیت فنی ساختمان

بررسی دقیق مستندات و وضعیت ساختمان از مراحل حیاتی سرمایه گذاری است. 118 ترکیه با استفاده از وکلای مجرب هنگام خرید ملک با بررسی دقیق مستندات در مورد خرید قانونی و عدم وجود مشکلات قانونی پنهان اطمینان حاصل می کند. در وهله اول باید مطمئن شد که فروشنده مالک املاک است و سند مالکیت باید به نام او باشد. در وهله دوم بررسی وام ها و تعهدات و پلان ها و مجوزهای ساخت توسط کارشناسان 118 ترکیه انجام می شود. سپس قبل از امضای قرارداد از اطلاع کامل خریدار از شرایط قرارداد و عدم وجود نکات نامفهوم اطمینان حاصل شده و همخوانی قیمت پیشنهادی با بازار محلی املاک کنترل می شود.

4. مذاکره قیمت با فروشنده

نکات و روش های مختلف برای مذاکره قیمت تاثیر بسیاری در نهایی شدن معامله دارد. قبل از مذاکره باید تحقیقات کافی در مورد بازار محلی ملک انجام شود. قبل از مذاکره باید بودجه خود را بیان کنید تا فروشنده رقم دقیق مدنظر شما را بداند. اگر عیب یا نقصی در ملک مشاهده کردید می توانید آن را در مذاکره استفاده کنید تا به قیمت پایین تر مدنظر خود برسید. از دیگر نکات کلیدی در مورد خرید ملک این است که نباید نشان دهید که به این ملک وابسته هستید و علاقه زیادی برای خرید آن دارید. در این صورت ممکن است فروشنده از این موضوع بهره برداری کند. در حین مذاکره می توانید دلیل فروشنده برای فروش ملک را از وی جویا شوید. گاهی اوقات برای رسیدن به قیمت مناسب باید نشان دهید که آماده به ترک مذاکره هستید. پس از رسیدن به قیمت مدنظر خود می توانید به صورت کتبی توافق را ثبت کنید و برای قرارداد نهایی آماده شوید.

5. توافق در شرایط پرداخت

از مراحل حساس خرید ملک، توافق مناسب در شرایط پرداخت است. تعهد خریدار به معامله و حفظ منافع فروشنده در صورت انصراف خریدار به مبلغ پیش پرداخت وابسته است. پس از توافق در مورد پیش پرداخت می توان در مورد زمان بندی های پرداخت و روش های مورد توافق دو طرف جهت پرداخت (نقد، واریز بانکی، چک و …) مذاکره کرد. از نکات بسیار مهم در شرایط پرداخت مشخص شدن هزینه های جانبی و توافق طرفین برای پرداخت آن است. از دیگر شرایط قرارداد می توان به جریمه ها و شرایط انصراف از قرارداد اشاره کرد.

6. امضا توافق نامه

چه در خرید و فروش ملک و یا هر معامله ای که با توافق دو طرف انجام می شود، قبل از امضا باید در مورد محتوای توافق نامه مطمئن شد. قبل از امضا مشاورین 118 ترکیه متن توافق نامه را با شما مرور می کنند و وکیل به شما نکات حقوقی را توضیح می دهد. در ضمن باید راجع به شرایط نقض قرارداد و جرائم ممکن اطمینان حاصل شود. قراردادها معمولا در دو نسخه امضا می شوند تا هر طرف یک نسخه اصلی داشته باشد. در بعضی از معاملات، یک مقام قانونی یا شاهد نیز باید قرارداد را امضا و تایید کند.

7. پرداخت پیش پرداخت مبلغ معامله

در ابتدای معامله برای نشان دادن تعهد خریداری به معامله، پیش پرداخت که درصدی از کل معامله را تشکیل می دهد به فروشنده پرداخت می شود.

8. پرداخت مالیات و عوارض

خریداران و سرمایه گذاران باید برای خرید ملک مالیات بر ارزش افزوده یا KDV مربوطه را پرداخت کنند. همچنین مالیات ثبت ملک نیز جزء هزینه های جانبی خرید ملک است. جهت اطلاع کامل از مبالغ مالیات و عوارض در قبرس شمالی می توانید با کارشناسان 118 ترکیه در ارتباط باشید.

9. انجام کارهای اقامتی

در صورت خرید ملک با 118 ترکیه، این شرکت تمام کارهای اقامتی و ثبتی شما را بدون هیچ هزینه مازاد انجام خواهد داد و فقط پرداخت های مربوط به مراکز دولتی بر عهده شما خواهد بود.

انواع سند ملکی در قبرس

مهم ترین نکته ای که سرمایه گذاران در قبرس باید بدانند این است که نظام ثبت املاک در این کشور متفاوت است. از آنجایی که این جزیره به دو بخش ترکی و یونانی تقسیم شده، افرادی که می خواهند در بخش ترکیه ای ملک خریداری کنند، با چهار نوع سند ثبت ملک مواجه می شوند:

سند ملکی ترک (Türk koçanı)

سند ترک به عنوان گواهی مالکیت برای تمامی املاکی که قبل از سال 1974 تملک شده اند، استفاده می شود. این نوع سند معتبرترین نوع سند در قبرس شمالی است. در توضیح این نوع سند باید گفت که تفاوت آن با انواع دیگر اسناد در قبرس شمالی این است که صاحب آن از ابتدا ترک و ساکن قبرس شمالی بوده. بنابراین این سند نه با ملک دیگری معاوضه شده و نه توسط دولت ضبط شده است.

سند ملکی معاوضه ای (Eşdeğer koçan)

سند معاوضه ای یا exchange در قبرس شمالی به معنای دو ملک مبادله شده توسط دو نفر از ساکنان قبرس شمالی و جنوبی است. به طور مثال اگر این دو نفر هر کدام دارای یک ملک در یک نیمه جزیره قبرس شمالی باشند، می توانند با تبادل این دو ملک از طریق یک سند معاوضه ای، مالکیت ملک جدید خود را دریافت کنند.

سند ملکی تخصیص (Tahsis koçanı)

سند تخصیص نوعی سند است که توسط دولت قبرس شمالی پس از انقلاب سال 1974 و جدایی قبرس شمالی به ترک های قبرسی که املاک یونانی های قبرس را مورد استفاده قرار می دادند، داده شده است. این نوع سند به افراد حق خرید یا فروش یا استفاده از این املاک را اعطا می کند. البته بسیاری از یونانی های قبرس که بعد از سال 1974 به قبرس جنوبی نقل مکان کرده اند، هنوز ادعای مالکیت برخی از املاک را دارند و این موضوع می تواند باعث تعارضات حقوقی مابین ساکنان دو نیمه این جزیره شود.

سند ملکی معلق

این نوع سند ملکی می تواند انواع و اقسام دردسر و مشکلات را شما به همراه داشته باشد! به همین خاطر همان طور که از نام آن پیداست، از نظر مالکیت و اعتبار، هیچ ارزشی ندارد و هیچ کدام از بخش های قبرس شمالی و جنوبی، این نوع سند را قبول ندارند و به رسمیت نمی شناسند. به همین دلیل این نوع سند به نسبت انواع دیگر، ارزش کمی دارد.

118 ترکیه با مشاوره تخصصی و اطلاع از شرایط کامل دریافت سند ملکی در قبرس شمالی، در پروسه خرید ملک مورد نظر شما با دریافت مجوزهای لازم و کنترل تمامی اسناد و مدارک مربوط به ملک، با آگاهی کامل به تمامی مسائل حقوقی در کنار شما خواهد بود.

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی وابسته به فاکتورهایی از قبیل موقعیت جغرافیایی، منظره، نوع ملک (ویلایی، تجاری، مسکونی و …) متغیر است. در حالت کلی به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی ترکیه، قیمت انواع ملک در قبرس شمالی بسیار کمتر است و این مهمترین دلیلی است که بسیاری از خریداران خارجی را به خرید در این منطقه و رسیدن به سود در کوتاه مدت امیدوار می کند.

نام شهر قیمت هر متر مربع خانهمیانگین قیمت خرید سوئیتمیانگین قیمت خرید خانه 1 خوابهمیانگین قیمت خرید خانه 2 خوابه
فاماگوسا2,200 پوند75,000 پوند95,000 پوند150,000 پوند
لانگ بیچ2,350 پوند80,000 پوند100,000 پوند160,000 پوند
لفکوشا1,750 پوند60,000 پوند75,000 پوند135,000 پوند
گیرنه1,950 پوند66,000 پوند83,000 پوند142,000 پوند
گوزل یورت1,700 پوند57,000 پوند73,000 پوند128,000 پوند

شرایط خرید آپارتمان در قبرس شمالی

خرید آپارتمان یا هر نوع ملک دیگری توسط اتباع خارجی در قبرس شمالی شامل مقررات خاصی است. اتباع خارجی معمولا می توانند تنها یک سند در قبرس شمالی به نامشان داشته باشند. البته تحت شرایطی اگر خریدهای دیگر خود را با قراردادهای معتبر با شرکت های ساختمانی قابل اعتماد انجام دهید، امکان خرید بیشتر از یک ملک را در قبرس شمالی خواهید داشت. 118 ترکیه با مشاورین مجرب خود می تواند شما را از شرایط کامل خرید ملک در قبرس شمالی مطلع کند.

همچنین طی قوانینی که اخیرا به تصویب رسیده، ملک مورد خرید اتباع خارجی به شرط اینکه زمین خالی باشد حداکثر تا 1338 متر می تواند خریداری شود. به شرط اینکه داخل زمین حداقل یک واحد مسکونی باشد، مساحت زمین تا 6665 متر می تواند مورد معامل قرار گیرد.

اگر به عنوان یک تبعه خارجی در قبرس شمالی می خواهید بیشتر از یک ملک خریداری کنید، می توانید با ثبت شرکت و خرید ملک به نام شرکت این مشکل قانونی را پشت سر بگذارید.

اگر شما در کشور مبدا و یا در هر کشور دیگری دارای سابقه کیفری باشید، مجوز خرید ملک در قبرس شمالی به شما داده نمی شود. برای شهروندان ایران می توانید گواهی عدم سوء پیشینه را از سفارت ایران در ترکیه دریافت کنید. همچنین از دیگر شرایط خرید ملک در قبرس شمالی، گذراندن آزمایش های سلامت جسمی است.

اخذ اقامت قبرس شمالی

با خرید ملک یا دریافت پذیرش از دانشگاه های قبرس توسط 118 ترکیه، می توانید بدون پرداخت هزینه اضافی و فقط پرداخت هزینه های دولتی، اقامت خود را دریافت نمایید.

اخذ اقامت با خرید ملک

از راحت ترین روش های دریافت اقامت برای سرمایه گذاران خارجی، اخذ اقامت از طریق خرید ملک در قبرس شمالی است. این اقامت برای بار اول به شما از نوع اقامت کوتاه مدت داده می شود و بعد از تمدید و گذراندن یک دوره معین از اقامت موقت، واجد شرایط اخذ اقامت دائمی می شوید.

بر خلاف کشور ترکیه، هیچ منطقه ممنوعه ای در کشور قبرس شمالی برای دریافت اقامت وجود ندارد و شما با خرید ملک از هر کجای این جزیره و با هر بودجه ای می توانید واجد شرایط دریافت اقامت قبرس شمالی شوید.

اخذ اقامت با تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی

مرحله اول برای اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق تحصیل دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر این کشور است. سپس می توانید به یکی از سفارت های قبرس شمالی در کشور مبدا رفته و با ارائه فرم درخواست، پاسپورت، مدارک مربوط به پذیرش دانشگاهی و ارائه تمکن مالی، ویزای تحصیلی قبرس شمالی را اخذ کنید. شما باید. طی 90 روز درخواست اقامت تحصیلی خود را به مقامات قبرس شمالی تحویل دهید.

قیمت خانه در قبرس شمالی به پول ایران

 • حداقل قیمت خرید خانه در قبرس شمالی برای طبقه همکف یک آپارتمان معمولی در شهر گیرنه، 3 میلیارد تومان
 • قیمت خرید یک واحد سوئیت در مناطق ساحلی شهر اسکله و منطقه محبوب لانگ بیچ حداقل 4 میلیارد تومان
 • قیمت خرید یک واحد یک خوابه داخل شهر فاماگوسا حداقل 6 میلیارد تومان
 • قیمت خرید یک واحد یک خوابه داخل شهر لفکوشا حداقل 5 میلیارد تومان
 • قیمت خرید یک ویلای ساحلی لب آب در منطقه اسن تپه 15 میلیارد تومان

قیمت ها در تاریخ 16/9/2023 آپدیت شده اند.

خرید اقساطی ملک در قبرس شمالی

مهم ترین و جذاب ترین قسمت خرید ملک در قبرس شمالی که باعث توجه بسیاری از سرمایه گذاران از سراسر دنیا به این منطقه شده است، قابلیت خرید ملک با اقساط طولانی مدت است. برای مثال یک واحد سوئیت 80 هزار دلاری را فقط با 24 هزار دلار پیش پرداخت و اقساط بلند مدت 5 تا 8 ساله می توان خریداری نمود. جهت اطلاع از جزئیات املاک و پلان های پرداخت می توانید با مشاورین 118 ترکیه تماس بگیرید.

اقدامات بعد از خرید ملک در قبرس شمالی

اگر شما در قبرس شمالی ملکی خریداری نمودید جهت به اتمام رساندن معامله و اطمینان از مالکیت ملک خود، برخی از اقدامات را باید انجام دهید. مرحله اول، مراجعه به دفتر ثبت املاک و ثبت ملک خریداری شده به نام شماست. سپس پرداخت هزینه های ثبتی، مالیات های انتقال ملک و ارزش افزوده و سایر هزینه های دولتی و در مرحله سوم اطمینان از ثبت ملک به نام شما و بررسی امکانات موجود و فعال شدن خدمات مثل آب و برق است. در ضمن، بیمه ملک می تواند شما را در مقابل آسیب های احتمالی مانند سیل و زلزله و سایر بلایای طبیعی محافظت کند.

خرید مغازه در قبرس شمالی

برای خرید مغازه در قبرس شمالی در وهله اول با توجه به قوانین این کشور شما باید قبلا اقامت دریافت کرده باشید تا جواز فعالیت اقتصادی به شما داده شود. بعد از دریافت اقامت شما می توانید انواع املاک تجاری از قبیل مغازه و املاک اداری و دفتری خریداری کرده و سند قطعی را در دفتر اسناد رسمی به نام خود انتقال دهید. با توجه به فعالیت اقتصادی مورد نظر شما، باید اول با ثبت شرکت امور مربوط به مجوزها و ثبت های مالیاتی را انجام داده و سپس برای دریافت اجازه کسب و کار اقدام نمایید.

در ضمن به این نکته توجه داشته باشید که اگر برای اخذ اقامت می خواهید مغازه خریداری کنید، دولت قبرس شمالی این اجازه را به شما نخواهد داد و اول باید با خرید واحد مسکونی اقامت خود را دریافت کنید و سپس فعالیت تجاری و اقتصادی خود را شروع کنید.

رشد قیمت ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی با افزایش چشمگیر تقاضا در سال های اخیر به گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. به غیر از افزایش تقاضا، سواحل زیبا و توسعه زیرساخت ها در این کشور از عوامل دیگر جذب سرمایه گذار و افزایش قیمت ملک می باشد. همانطور که در نمودار زیر مشخص است، قیمت متوسط هر متر ویلا با افزایش نزدیک به 38% از سال 2021 به ازای هر متر 810 پوند به نزدیک هر متر 1300 پوند در سال 2022 رسیده است. این افزایش قیمت در طول یک سال نشانگر بازده سرمایه بالا و رشد چشمگیر تقاضا در این کشور است.

خرید ملک در قبرس شمالی 1

منبع: selectestatesinternational

خرید آپارتمان دست دوم در قبرس شمالی

خرید آپارتمان دست دوم در قبرس شمالی برای خریداران و یا حتی گردشگرانی که برای تعطیلات به این کشور می آیند، فرصتی جذاب برای سرمایه گذاری است. هنگام خرید ملک دست دوم قبل از همه چیز باید به این نکته دقت کرد که بیشتر خرید و فروش ها با انتقال قرارداد و نه سند ملکی انجام می شود. به همین خاطر بعد از توافق با فروشنده، حتما باید به شرکت سازنده صادر کننده قرارداد مراجعه کنید و از صحت و سقم قرارداد و قابلیت انتقال آن به شخص غیر از خریدار اول اطمینان حاصل نمایید. اغلب شرکت های سازنده در قبرس شمالی قبل از اتمام اقساط، اجازه انتقال ملک توسط خریدار به شخص سوم را نمی دهند. پس مهمتر از توافق با خریدار، اطلاع از نحوه توافق با شرکت سازنده ملک است.

هنگام خرید آپارتمان در قبرس به چه مواردی باید دقت کرد؟

قیمت

مهمترین فاکتور برای خرید آپارتمان در قبرس شمالی برای بیشتر خریداران قیمت است. مشاورین 118 ترکیه با آنالیز قیمت بازار و مقایسه املاک در محدوده مورد نظر، در وهله اول از خرید سرمایه گذاران با قیمت مناسب اطمینان حاصل کرده و سپس با مذاکره با شرکت سازنده در مورد قیمت گارانتی بهترین قیمت خرید را به مشتریان خود می دهند.

شرایط سند ملک

همانطور که در بالا اشاره شد، انواع اسناد ملکی در قبرس شمالی و عدم اطلاع خریداران از جزئیات آن موجب سردرگمی و به وجود آمدن مشکلاتی در پروسه خرید می شود. پس در هنگام خرید، اولا از مالکیت فروشنده و سپس با کنترل مدارک و مجوزهای مربوط به ملک مورد نظر، از شرایط انتقال و به نام شدن قرارداد یا سند ملکی اطمینان حاصل کنید.

وضعیت ملک

با توجه به ملک انتخاب شده توسط خریدار، این ملک می تواند در شرایط در حال ساخت و یا تمام شده باشد. اگر ملک در حال ساخت است و یا فعالیت ساختمانی هنوز شروع نشده است باید از خوشنام بودن شرکت سازنده و اتمام پروژه در زمان مقرر با توجه به سابقه شرکت اطمینان حاصل کنید. در مورد املاک آماده بهره برداری باید از اتمام تمامی مراحل اداری و دریافت مجوزهای خدمات مثل آب و برق اطمینان پیدا کرده و همچنین با کمک گرفتن از کارشناسان ملک از به کار بردن متریال های مورد اشاره در قرارداد و مسائل مربوط به ایستایی و مقاومت ساختمان اطلاعات کامل را کسب کنید.

سال ساخت

در مورد آپارتمان های قدیمی ممکن است شما با اختلاف قیمت جدی به نسبت آپارتمان های صفر و کلید نخورده مواجه شوید. دلیل این ارزان بودن بالا بودن عمر ساختمان و فرسودگی تاسیسات و یا مشکلات مربوط به مقاومت ساختمان در برابر زلزله می تواند باشد. پس بهتر است در صورت توان، از خرید آپارتمان های قدیمی به خصوص در مناطقی که نزدیک به دریا هستند و احتمال آسیب رساندن رطوبت به سازه آنها بالاست خودداری کرد.

دسترسی آپارتمان

مهمترین فاکتوری که قیمت یک ملک و محبوبیت آن را مشخص می کند دسترسی آن به خیابان های اصلی، مراکز خرید، بیمارستان ها و مراکز آموزشی است. پس در نظر داشته باشید اگر برای سرمایه گذاری ملکی را خریداری می کنید و فروش آن در آینده برای شما مهم است، این ملک باید دارای دسترسی های خوب و موقعیت مکانی نزدیک به مراکز اصلی شهر باشد.

تعداد اتاق

در کشور قبرس شمالی به دلیل توریستی بودن و داشتن جاذبه های گردشگری فراوان، اکثر ساختمان های جدید دارای واحدهای سوئیت هستند. این موارد می توانند گزینه های خوبی برای سرمایه گذاری باشند چون دارای بازگشت سرمایه سریع از طریق اجاره های کوتاه مدت هستند. به غیر از این موارد با توجه به نیازهای شما تعداد اتاق های واحدهای مسکونی از یک تا پنج خوابه متغیر است.

کدام شهر را برای خرید ملک در قبرس انتخاب کنم؟

خرید آپارتمان در لفکوشا

اگر قصد خرید آپارتمان در قبرس شمالی را دارید، لفکوشا که پایتخت این کشور است می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این شهر که به دو نیمه یونانی و ترک تقسیم شده، دارای دانشگاه های معتبر و جاذبه های توریستی مثل بازارهای قدیمی و کلیساهای به جا مانده از دوران بیزانس است. برای کسانی که قصد بهره مندی از سواحل زیبای این جزیره و طبیعت بکر آن دارند، شهر لفکوشا نمی تواند گزینه مناسبی باشد چون تقریبا تنها شهر این کشور است که دسترسی به دریا ندارد. البته نزدیکی فرودگاه بین المللی ارجان به این شهر از نکات مثبت سرمایه گذاری در لفکوشاست.

خرید آپارتمان در فاماگوسا

شهر فاماگوسا یا گازی ماگوسا در قسمت شمالی جزیره قبرس قرار گرفته و از نظر گردشگری جز مناطق پر رونق این کشور است. بزرگترین بندر تجاری قبرس و مراکز اقتصادی واقع شده در این شهر بر ارزش آن افزوده. دانشگاه شرق مدیترانه که از بزرگترین و معروفترین دانشگاه های قبرس شمالی است، باعث جذب دانشجویان از اقصی نقاط دنیا به این شهر است. نزدیکی به منطقه اسکله و لانگ بیچ و واقع شدن مرکز خرید سیتی مال در این شهر نیز می تواند دلیلی بر انتخاب این شهر باشد.

خرید آپارتمان در اسکله

تاریخچه طولانی و سلطه امپراطوری های مختلف در منطقه اسکله، این منطقه مهم و دیدنی کشور قبرس شمالی را از نظر گردشگری و سرمایه گذاری بسیار رونق بخشیده است. واقع شدن بزرگترین پروژه های ساختمانی کشور قبرس شمالی در این منطقه و تمرکز سرمایه گذاران بر این موقعیت بی نظیر، سبب چند برابر شدن قیمت ملک در اسکله و افزایش تعداد مراکز خدماتی مثل هتل ها، بیمارستان ها و مراکز خرید در این منطقه است.

خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی 2

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

5 نظر

 1. خرید ملک در قبرس شمالی 17

  محتوای مفیدی بود ممنون. واقعا برای افرادی که میخوان تو جای امن و با آرامش سکونت داشته باشن جای خوبیه. من چندبار برای سفر رفتم. امیدوارم بتونم یه واحد خریداری کنم

 2. خرید ملک در قبرس شمالی 18

  ممنون از اطلاعاتتون خیلی کامل بود ….لطفا شرایط اجاره کردن خونه تو قبرس رو هم بگید به چه صورته ؟

  • خرید ملک در قبرس شمالی 19

   سلام و تشکر از لطف شما
   سعی میکنیم در آپدیت بعدی به این موضوع بپردازیم.

 3. خرید ملک در قبرس شمالی 20

  سلام
  امکان خرید اقساطی خانه در قبرس وجود داره ؟

  • خرید ملک در قبرس شمالی 19

   سلام و وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×