Skip to content

پارک جنگلی آتاتورک استانبول

پارک جنگلی آتاتورک استانبول 11

پارک جنگلی آتاتورک و شهر استانبول

استانبول به عنوان بزرگترین و مهمترین شهر ترکیه، دارای مراکز تفریحی و گردشگری بسیار زیادی است. جاهای دیدنی استانبول و مراکز گردشگری آن در جای خود دارای شهرت جهانی هستند. در بین دیدنی های بسیار مهم آن می توان به مسجد سلطان احمد استانبول، برج گالاتا استانبول و ده ها جای دیگر اشاره کرد. یکی دیگر از این جاهای دیدنی در استانبول نیز، پارک جنگلی آتاتورک است که در نوع خود یکی از محبوب ترین های ترکیه به شمار می رود و ما در این مقاله این مکان بسیار زیبا را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پارک جنگلی آتاتورک استانبول 1

پارک جنگلی آتاتورک کجاست؟

پارک جنگلی آتاتورک یا Atatürk Kent Ormanı یکی از چند پارک جنگلی استانبول است. این پارک بزرگ و زیبا در شهرستان ساری یر استانبول (Sarıyer) و در منطقه حاجی عثمان قرار گرفته است. این منطقه جنگلی محافظت شده با حدف ایجاد هوای پاکیزه بیشتر برای استانبول و همچنین منطقه ای طبیعی برای تفریح و گردش اهالی استانبول و سایر گردشگران به وجود آمده است. موقعیت دقیق پارک جنگلی آتاتورک در نقشه زیر نیز نشان داده شده است:

در پارک جنگلی آتاتورک کجا را ببینیم؟

این پارک جنگلی بزرگ، دارای مساحتی به اندازه ۱۱۰ هکتار است و در داخل آن انواع نقاط دیدنی وجود دارد. یکی از مهمترین نقاط دیدنی در این جنگل، دریاچه موجود در داخل آن است که سکونتگاه چندین نوع پرنده است. مسیرهای پیاده روی و مشخص شده زیادی نیز در اطراف این پارک بزرگ وجود دارند که نشانگر یک مسیر جذاب برای پیاده روی و عکاسی هستند.

  معروف ترین موزه های استانبول

همچنین در داخل این پارک جنگلی انواع حیوانات اهلی و جانوران گوناگونی در حال زندگی هستند که جذابیت این منطقه را در جای خود بسیار بیشتر می کنند. در کنار اینها، وجود چندین نقطه استراحت و اتراق و وجود امکانات رفاهی و رستوران ها نیز جزو یکی دیگر از مهمترین ویژگی های جذاب این منطقه است.

پارک جنگلی آتاتورک استانبول 2

نحوه دسترسی به پارک جنگلی آتاتورک

این پارک در محله چاملی تپه (Çamlitepe) شهرستان ساری یر استانبول قرار دارد. اولین و ساده ترین راه استفاده از خط ینی کاپی- حاجی عثمان (Yenikapı-Hacıosman) مترو و پیاده شدن در ایستگاه حاجی عثمان است که با یک پیاده روی ۵ دقیقه ای می توان به این پارک رسید. در صورت سفر از مناطق دورتر شهر به شهرستان ساری یر، برای رسیدن به این خط مترو نیز می بایست توسط خطوط ۵۰۰ یا ۵۲۲ اتوبوس به یکی از ایستگاه های این خط مترو رسید.

  موزه آتاتورک ازمیر

استفاده از تاکسی و یا خودرو شخصی نیز می تواند جزو گزینه های دسترسی به پارک جنگلی آتاتورک باشد و منطقه حاجی عثمان دارای ترافیک سنگینی نیست.

پارک جنگلی آتاتورک استانبول 3

ساعات بازدید از پارک جنگلی آتاتورک

این پارک از ساعت ۵ صبح تا ۲۲ شب باز بوده و آماده پذیرش گردشگران می باشد و ولی امکان سکونت شبانه در آن وجود ندارد و می بایست قبل از ساعت ۱۰ شب از این پارک خارج شد.

  آسانسور ازمیر

در پارک جنگلی آتاتورک چه کارهایی می توان انجام داد؟

پارک جنگلی آتاتورک استانبول 4

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×