Skip to content

مهم ترین سایت های کاریابی در ترکیه

کشور ترکیه جز کشورهای در حال توسعه است. در سال های اخیر از نظر جذب توریست و گردشگر و همچنین از جهت اقتصادی پیشرفت چشم گیری داشته است. این کشور در شمال غرب ایران و دارای حدود هشتاد میلیون نفر جمعیت است. در این مطلب به معرفی مهم ترین و معتبر ترین سایت های کاریابی ترکیه می پردازیم تا با خیالی راحت و آسوده در پی شغل دلخواه خود باشید.

پیدا کردن کار در ترکیه

معمولا افراد برای پیدا کردن کارهای مورد نظر خود، به سایت های کاریابی و اداره کار ترکیه سر می زنند و لیست کارهای موجود را بررسی می کنند. در این لیست ها همه مشاغل دیده می شود و برای اتباع خارجی و دانشجویان نیز کارهای پاره وقت یا نیمه وقت به چشم میخورد. این سایت ها بطور مداوم به روز رسانی می شوند و به عبارتی اغلب مشاغل را می توان از طریق جستجوی آنلاین پیدا نمود. راه های دیگری هم جهت یافتن شغل وجود دارد که شامل تبلیغات روزنامه ها بصورت هفتگی و ماهیانه است.

مهم ترین سایت های کاریابی در ترکیه 1

شرایط دریافت اجازه کار در ترکیه به چه شکل است؟

بخش های اصلی اقتصاد ترکیه تولید، کشاورزی و گردشگری است. کشور ترکیه در زمینه ی ایجاد اشتغال و کار از جمله کشورهایی است که بیشترین میزان استخدام را دارد. جهت دریافت اجازه اقامت در ترکیه شما نیازمند به اجازه کار در کشور ترکیه می باشید. برای ورود به کشور ترکیه جهت کار شما نیازمند اخذ ویزا هستید، حال اگر شما ساکن کشوری هستید که نیاز به ویزا ندارید با توجه به موافقتنامه معافیت ویزا بایستی به وب سایت رسمی بررسی وزارت امور خارجه ترکیه رجوع کنید، شما نیاز به یک قرارداد کاری امضا شده از یک شرکت ترکیه ای برای بدست آوردن ویزای کار در رابطه با اجازه ی کار صادر شده دارید.

بیشتر بدانید: انواع و نحوه اخذ اقامت ترکیه

شخص جهت اخذ اقامت دائم کشور ترکیه نیازمند یافتن کار می باشد. دو راه برای دریافت کار در کشور ترکیه وجود دارد:

 • در روش اول اقدام از طریق یک کارفرما که شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تایید کند
 • روش دوم اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه می باشد که این پروسه معمولا ۳۰ روز زمان می برد.

در صورت اجازه برای کار در ترکیه بر طبق قوانین کشور ترکیه، شما با کارفرمای مشخص برای یک حرفه ی خاص در مکان معینی مشغول به کار می شوید. بعد از گذشت یکسال در صورت توافق طرفین این اجازه کار قابل تمدید تا سه سال دیگر می باشد. فرد جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه بایستی حداقل ۱۵ روز قبل از اتمام مجوز خویش جهت تمدید مجدد آن اقدام نماید.

مهم ترین سایت های کاریابی در ترکیه 2

شرایط کار در ترکیه چیست؟

یکی از مهم ترین الویت ها برای کار و استخدام در کشور ترکیه، تسلط به زبان ترکی می باشد. اکثر شرکت ها و کارفرمایان ترکی از شما می خواهند که به زبان ترکی استانبولی برای صحبت کردن و ارتباط، تسلط داشته باشید. با یادگیری زبان کارهایی به مراتب بهتر و با حقوق بالاتر کسب می کنید؛ در غیر این صورت به اجبار باید زمان زیادی را در کارهای سخت تر و با دستمزد کمتر شاغل شوید تا زبان ترکی را به مرور زمان بیاموزید .
در ترکیه تقریبا ۴۵ ساعت در هفته کار می کنند. روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ مشغول به کار هستند. کارمندان معمولا ۱۴ روز در سال قادر به رفتن به تعطیلات با حقوق می باشند و این میزان نسبت به ساعت های کاری فرد افزایش می یابد؛ به این دلیل افراد خارجی بسیاری تمایل به کار در کشور ترکیه را دارند .

 هزینه زندگی برای یک فرد مجرد در ترکیه بطور متوسط ماهی ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است. کار در ترکیه با حقوق بالامشروط به داشتن مهارت های خاص و مورد نیاز این کشور می باشد .
اگر بواسطه اقامت تحصیلی در کشور ترکیه زندگی می کنید، حق درخواست ویزای کار ترکیه را نخواهید داشت .
برای کاریابی تخصصی علاوه بر داشتن زبان ترکی، اقامت توریستی و یا اقامت دانشجویی برای جلب اعتماد کارفرما در مورد اقامت شما ضروری است .
در میان مشاغل متعدد معمولا برای مهاجران ،کار در ترکیه با جای خواب در الویت قرار دارد .

همچنین اگر قصد سفر، اقامت یا کار در استانبول را دارید پیشنهاد میکنیم حتما مطالب زیر را بخوانید:

مهم ترین سایت های کاریابی در ترکیه 3

در ترکیه، حداقل حقوق ماهیانه چقدر است؟

برای سال ۲۰۲۰ میلادی کمیسیون وزارت کار ترکیه میزان حداقل دستمزد ماهیانه کارگران را ۲ هزار و ۳۲۴ لیره (معادل ۳۹۱ دلار آمریکا) تعیین کرد. وزیر کار و امور اجتماعی ترکیه، با اعلام اینکه تورم سالیانه ۱۲ درصد پیش‌بینی شده است گفت با افزایش میزان حقوق‌ها به میزان ۱۵/۳ درصد به قول ‌مان وفادار ماندیم که نخواهیم گذاشت کارگران ما در اثر تورم خرد شوند. ترکیه در سال گذشته با بحران‌های اقتصادی روبرو بود و در اثر تنش با آمریکا، ارزش لیر این کشور به دفعات دچار سقوط در برابر دلار آمریکا شد. مقایسه با ترکیه، حداقل دستمزد کارگران در ایران در سال ۹۸ شمسی یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان (معادل تقریبا ۱۱۶ دلار) تعیین شده است، عددی که نشان می‌دهد حداقل حقوق کارگر در ایران، یک‌ سوم حداقل حقوق کارگر در ترکیه است.

مهم ترین سایت های کاریابی در ترکیه 4

دسته بندی های مختلف برای کار در ترکیه

 • افرادی که به صورت کارگر ساده و بدون تسلط به زبان خارجی و یا ترکی متقاضی کار در رستوران ها و کارگاه ها و معمولأ با داشتن جای خواب هستند و بدتر اینکه این دسته بعد از مدتی بسیار کوتاه به علت کلاه برداری کارفرما و یا شرایط بد کاری به ایران برمی گردند.
 • در این دسته کسانی هستند که جز افراد متخصص و دارای مدرک و باسوادها می باشند که بعد از ارتباط با کارفرما از طریق قانونی به کشور ترکیه آمده اند و با دستمزد بالا مشغول به کار می شوند. مهندسین و دکتراها جز این دسته اند. لازم به ذکر است که این افراد جز پردرآمدترین های ترکیه هستند.
 • گروه سوم افراد فنی کار هستند که در استخدامی های ترکیه این بخش زیاد به چشم می خورد. کسانی مانند جوشکاران، لوله کشان، بنا، مکانیک و …. دستمزد آن ها بین دوهزار تا پنج هزار لیر می باشد.

ده سایت برتر ترکیه در زمینه ی کاریابی

در حال حاضر بیشتر خدمات کاریابی و آگهی های استخدام از طریق اینترنت انجام می شود. سایت هایی که در آن می توانید انواع آگهی ها، از استخدام راننده گرفته تا منشی و یا تخصصی تری حرفه ها را پیدا کنید به صورت زیر می باشند:

وبسایت eleman.net

سایتی برای کسانی که بدنبال کارمند هستند. این وبسایت که در حال توسعه می باشد بیشتر، اصناف و کسب و کارهای کوچک را مورد هدف قرار داده است. تامین نیروی کار ساده برای کسب و کارهای کوچک، کارگاهها و اصناف.

وبسایت Kariyerzirvesi.com

یکی دیگر از سایت هایی که انسان ها را به دنیای کسب وکار هدایت می کند. در این سایت، علاوه بر آگهی های کاری، شما میتوانید نظرات افراد متخصص رو هم پیدا کنید. همچنین برای کسانیکه برای اولین بار وارد دنیای کسب و کار میشوند مقالات مختلفی در این سایت وجود دارد. بدلیل وسعت موضوعاتی که به آن میپردازند و شلوغی صفحات، زیاد مورد توجه واقع نمیشود.

مهم ترین سایت های کاریابی در ترکیه 5

وبسایت www.iskur.gov.tr

کسانیکه برای اولین بار دنبال کار میگردد، اولین محلی که به ذهنشان میرسد، ایش کور است. ایش کور به فعالیت خود از طریق اینترنت ادامه میدهد. فقط این سایت که یک سایت دولتی هست، به اندازه رقبای خود فرصت های کاری ارائه نمیدهد. ولی با اینحال هر شهروند ترک جویای کار، مطلقا در این سایت عضو شده است.

وبسایت Linkedin.com/tr

شبکه های اجتماعی با گذشت هر روز، مشهورتر و محبوبتر میشوند. فیس بوک، توئیتر و سایر شبکه ها، تبدیل به محلی برای اعلام آگهی های شغلی شده است. اگر چشمهایتان را خوب باز کنید، برای شما هر صفحه ی جدید، میتواند یک فرصت شغلی جدید باشد. کوتاه سخن آنکه، قدرت شبکه های اجتماعی رو دست کم نگیرید.

لینکدین در سال ۲۰۰۳ ساخته شده و در طول این ۱۶ سال پیشرفت‌های عظیمی به خود دیده است. در حال حاضر تعداد کاربران لینکدین به ۵۹۰ میلیون نفر رسیده است. کاربران لینکدین در بیش از ۲۰۰ کشور جهان حضور دارند و این یعنی به جز چند کشور، لینکدین به تمام کشورها راه پیدا کرده است.

همین موضوع، از قوت و استحکام این شبکه اجتماعی حکایت دارد. دفتر مرکزی این شبکه در کالیفرنیا است و بیش از ۲۰ دفتر فعال در اقصی نقاط جهان دارد. در حال حاضر سایت لینکدین ۲۴ زبان دنیا از جمله عربی، چینی، فرانسوی، ایتالیایی، ژاپنی، ترکی و روسی را پشتیبانی می‌کند. متاسفانه لینکدین تا به امروز به زبان فارسی در دسترس کاربران ایرانی قرار نگرفته است و به نظر می‌رسد برنامه‌ای هم برای این کار ندارد.

لینکداین جایی است که:

 • شبکه مهندسان، مدیران و افراد حرفه‌ای در آن حضور دارند
 • محلی ایده‌آل برای تبادل نظر پیرامون مسائل تجاری است
 • شبکه‌ ای برای بهبود کسب و کارها است
 • شبکه‌ای ویژه برای کارآفرینان، کارمندان، مدیران، کارشناسان و صاحبان مشاغل و صنایع است
 • ازهمه مهمتر مکانی ایده‌آل برای نشان دادن تاریخچه فعالیت‌های شما و رزومه کاری شما یا شرکت‌ تان است.

لینکداین و اشتغال

برای حضور در این پاتوق بسیار گسترده مجازی، باید یک حساب داشته باشید، همانند دیگر شبکه‌های اجتماعی. روش ساخت حساب در لینکدین بسیار ساده است: به صفحه اول سایت  www.linkedin.com  بروید و پس از وارد کردن نام، ایمیل و کلمه عبورتان، بر گزینه join now کلیک کنید. ادامه کار آسان است و گمان نکنم کسی در این دوره زمانه از انجام آن برنیاید، به ویژه افراد حرفه‌ای. پس از ثبت نام در لینکدین می‌توانید پروفایل کاربری‌تان را ایجاد کنید و با دیگر اعضا در ارتباط باشید.

اهداف لینکداین

 • در شبکه اجتماعی لینکدین شما یک رزومه آنلاین دارید که همیشه و در همه حال در دسترس اعضای سایت بوده و می توانند از تخصص شما آگاه شوند.
 • در لینکدین می توانید دوستان، آشنایان، همکاران خود را بیابید و در مورد تخصص کاری و شغل اکنون آنها مطلع شوید.
 • شما هر گونه سوالی که داشته باشید میتوانید در گروه ها به اشتراک گذاشته و متخصصین به سوالات شما پاسخ دهند. همچنین می توانید با پاسخ دادن به سوالات دیگران مهارت و تخصص خود را به نمایش گذاشته و خود را به دیگران معرفی نمایید.
 • فضایی مناسب برای به نمایش گذاشتن توانایی ها و تخصص های شماست. بسیاری از افرادی که در این سایت عضویت دارند به دنبال افرد مناسب برای شرکت خود میگردند وقتی که با شما آشنا شوند ممکن است فرصت های شغلی بهتری به شما بدهند.

کوتاه سخن آنکه، قدرت شبکه های اجتماعی رو دست کم نگیرید.

مهم ترین سایت های کاریابی در ترکیه 6

وبسایت www.secretcv.com

 برای کسانی که بدنبال شغل مطمئن هستند سکرت سی وی، یکی از قدیمی ترین سایت ها در این زمینه میباشد. این سایت به شکل جدی به بحث امنیت و اعتماد بها میدهد و شما میتوانید با آرامش خاطر به آگهی دهندگان این سایت اعتماد کنید.

وبسایت www.elemanonline.com.tr

این سایت در میان پلتفرم هایی است که به دنبال کار و یا کارگر هستند. شما با دیدن تعداد فیلد های کاری مختلف در آن تعجب خواهید کرد. آگهی های کاری در این سایت بروز و زیاد میباشد و شما براحتی میتوانید درخواست خود را برای آگهی مورد نیازتان بفرستید.

وبسایت www.xing.com

یکی از سایت هایی که براحتی توانسته از دیوانگی های شبکه ی اجتماعی استفاده کند. بعد از عضویت در این سایت، شما به جای افزایش فالور، برای کسب و کار خود استراتژی چیده و تلاش می کنید در این زمینه پیشرفت کنید. شما میتوانید اعضاء شرکتی که میخواهید کار کنید به لیست دوستان خود  اضافه کرده و کاری کنید تا آنها به شما توصیه نامه دهند و سفارش شما را بکنند. شما با این شبکه اجتماعی با کلاس، براحتی به شغل مورد نطر خود دست پیدا خواهید کرد.

وبسایت www.yenibiris.com

برای کسانی که به دنبال شغل جدید هستند یکی از سایت های قدیمی در زمینه ی کاریابی است. شما میتوانید در این سایت، شغل مورد نظر در زمینه ی تخصصی خود را پیدا کنید. بر اساس شهر، بر اساس رشته ی تحصیلی و سایر فیلد ها هم کارفرما هم کارجو میتواند براحتی به آگهی مورد نظر دست پیدا کند.

مهم ترین سایت های کاریابی در ترکیه 7

وبسایت www.kariyer.net

این سایت برای کسانی است که میخواهند حرفه ای شوند و یکی از سایت های پرمدعا در زمینه یافتن شغل مورد نظر شماست. این سایت به همان اندازه که از کارجو حمایت میکند، از کارفرما نیز حمایت میکند. در این سایت، شما را برای نوشتن یک سی وی خوب و قوی هدایت میشوید؛ همچنین مصاحبه با افراد معروف، داستان موفقیت هایشان و همچنین رقابت های مختلف رو میتوانید در صفحات این سایت پیدا کنید.

مهم ترین سایت های کاریابی در ترکیه 8

همچنین جهت آشنایی هر چه بیشتر در زمینۀ خرید ملک در ترکیه می توانید به هر یک از بخش های مورد نظر زیر مراجعه بفرمائید:

جدیدترین واحدهای مسکونی در ترکیه
مراحل خرید واحدهای مسکونی در ترکیه
انواع خانه ها
سند خانه
بعد از خرید خانه
سوالات متداول

اشتراک گذاری این مطلب
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. لطفا با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در منطقه باهچه شهیر و غرب استانبول اروپایی تماس بگیرید و در صورت نیاز به مشاوره در خصوص سایر زمینه ها از دکمه مشاوره فوری بالای صفحه استفاده نمایید.
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود رو به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

لطفا توجه داشته باشید در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره رایگان، همانند ویدئو های موجود در صفحه مشاوره حقوقی می باشید، تنها از طریق صفحه اینستاگرام ما و یا این لینک در واتساپ سوالات خود را مطرح نمایید. 

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، میتوانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید.