Skip to content

دویا دویا مدا

دویا دویا مدا

در ماه های اخیر برنامه ی تلویزیونی دویا دویا مدا (Doya Doya Moda) طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. این شو تلویزیونی که در مورد دنیای مد و فشن (Fashion) است طول هفته همه روزه از کانال تلویزیونی TV8 ترکیه که مسابقه‌ی سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه نیز از این کانال به تهیه کنندگی آجون ایلیجالی پخش می شود را می توانید تماشا کنید. در ادامه‌ی این مقاله با فرمت و شکل کلی برنامه ی دویا دویا مدا، داورهای مسابقه و شرایط شرکت در این مسابقه آشنا خواهید شد.

 فصل جدید مسابقه دویا دویا مدا کی شروع می شود؟

فصل جدید مسابقه با حضور گولشاه ساراچ اوغلو (Gülşah Saraçoğlu)، کمال دوغولو (Kemal Doğulu)، اوغورکان ارز (Uğurkan Erez) و سرای سور (Seray Sever) از تاریخ ۱۳ تموز ۲۰۲۰ (۲۳ تیر) شروع خواهد شد.

شروع فصل جدید مسابقه دویا دویا مدا

همانطور که می دانید در فصل اول مسابقه دویا دویا مدا بتول بوچکون (Betül Böçkün) مقام اول را کسب کرد. با اتمام فصل اول مسابقه و بعد از استراحت یک هفته ای؛ فصل دوم مسابقه Doya Doya Moda از ۲۳ تیر ماه ۱۳۹۹ شروع شد. در ادامه شرکت کنندگان فصل جدید این مسابقه را خدمت حضورتان معرفی خواهیم نمود.

ساعت پخش فصل جدید مسابقه دویا دویا مدا

این مسابقه که به عنوان اولین مسابقه مد برای خانم های دارای اضافه وزن هم شناخته می شود هر روز هفته (دوشنبه تا جمعه) در کانال TV8 ترکیه ساعت ۱۳:۰۰ (به وقت ترکیه) پخش می شود.

آیا کمال دوغولو (Kemal Doğulu) از مسابقه جدا شده است؟

با گذشت ۳۲ قسمت از فصل جدید مسابقه دویا دویا مدا (تا امروز ۴ شهریور ۹۹)، در روزهای گذشته، روز ۱۷ Ağustos (مصادف با ۲۷ مرداد ۱۳۹۹) شاهد غیبت کمال دوغولو (Kemal Doğulu) یکی از داورهای سرشناس مسابقه دویا دویا مدا بودیم. بنا به گفته های سرای سور (Seray Sever) یکی دیگر از ژوری های مسابقه غیبت کمال دوغولو دلیل خاصی نداشته و به مدت دو روز مرخصی داشته و ادعاهای جدا شدن کمال دوغولو (Kemal Doğulu) از مسابقه دویا دویا مدا را تکذیب کرد.

دویا دویا مدا در هفته ای که گذشت..

در هفته ای که گذشت (فینال ۳۱ مرداد برابر با ۲۱ Ağustos) شرکت کنندگان مسابقه Doya Doya Moda با کانسپت ” Avangart-Yenilikçi Şıklık” و با بودجه ی ۶۰۰ لیری که در اختیار داشتند به مصاف هم رفتند. در پایان مسابقه بر اساس امتیازات کسب شده، صابیحا (Sabiha) شرکت کننده ۲۴ ساله این مسابقه با کسب امتیاز ۸۵ نفر اول هفته شد.

امتیازات کسب شده در ۲۱ Ağustos توسط شرکت کنندگان

 • رابعه (Rabia) ۳۶ امتیاز
 • نور (Nur) ۱۹ امتیاز
 • رومیسا (Rümeysa) ۲۵ امتیاز
 • صابیحا (Sabiha) ۳۵ امتیاز
 • بیربن (Birben) ۳۵ امتیاز
 • ایمانی (Imani) ۳۸ امتیاز

در مسابقه دویا دویا مدا این هفته چه کسی حذف شد؟

روز جمعه ۲۱ Ağustos، دو نفر آخر جدول امتیازات، رومیسا (Rümeysa) و نور (Nur) بودند که خطر حذف شدن آن ها را تهدید می کرد. کمال دوغولو اعلام کرد که نام نفر حذف شده نور است، اما نتیجه ی تعجب برانگیزی که در این لحظه ها ظاهر شد کناره گیری کردن داوطلبانه ی آیتن (Ayten) از مسابقه بود که باعث شد کسی این هفته حذف نشود.

جایزه لباس Gülşah Saraçoğlu را چه کسی گرفت؟

در فینال هفته ای که گذشت، ایمانی (Imani) با بیشترین رای و کسب امتیاز ۳۸ از داوران برنده ی جایزه ی لباس از آتلیه ی Gülşah Saraçoğlu شد.

شرکت کنندگان فصل جدید مسابقه Doya Doya Moda

 • بیربن جوشکون (Birben Coşkun)
 • ایمانی دولار (İmani Dolar)
 • آسلی آدی یامان (Aslı Adıyaman)
 • نور ایشلک (Nur İşlek)
 • آیلین توزون (Aylin Tözün)
 • رابعه آغجا (Rabia Ağca)
 • رومیسا بویوران (Rümeysa Buyuran)

بیربن جوشکون (Birben Coşkun)

یکی از شرکت کننده های پرادعای این فصل از مسابقه بیربن جوشکون (Birben Coşkun) است. بیربن متولد سال ۱۹۹۶ در شهر ازمیر ترکیه و از دانشگاه Dokuz Eylül این شهر فارغ التحصیل شده است. شغل اصلی او مدیریت بوده و صاحب یک قنادی است.

ایمانی دولار (İmani Dolar)

ایمانی دولار یکی دیگر از شرکت کننده های فصل جدید دویا دویا مودا ۲۳ ساله بوده و اصالتا اها شهر مرسین است. ایمانی متولد شهر بورسا بوده و ۲۰ سال است که در شهر استانبول زندگی می کند.

آسلی آدی یامان (Aslı Adıyaman)

وی از شرکت کنندگان متاهل این دوره از مسابقه Doya Doya Moda است و یک دختر به اسم آریا (Arya) دارد.

نور ایشلک (Nur İşlek)

نور ایشلک یکی دیگر از شرکت کننده های فصل جدید است که فعالیت زیادی هم در شبکه های اجتماعی دارد و علاوه بر ایسنستاگرام در اپلیکیشن Tiktok هم فعالیت می کند. او یک فرزند پشر به اسم Doruk دارد.

آیلین توزون (Aylin Tözün)

آیلین توزون (Aylin Tözün) یک مشاور حرفه ای و ۲۳ ساله است. اصالتا اهل شهر الازیغ Elazığ بوده و قبلا هم در مسابقه Her Şey Güzeldir شرکت کرده بود.

رابعه آغجا (Rabia Ağca)

این شرکت کننده که در ابتدا در لیست هفت نفره اولیه نبود با مشکلی که برای یکی از هفت شرکت کننده اصلی فصل جدید پیش آمد جای او را گرفت. او ۲۱ ساله و اصالتا اهل شهر هاتای Hatay در ترکیه است.

رومیسا بویوران (Rümeysa Buyuran)

از دیگر شرکت کنندگان فصل جدید دویا دویا مودا رومیسا بویوران (Rümeysa Buyuran) ۲۲ ساله و اصالتا اهل شهر ریزه Rize است. قد او ۱/۶۸ بوده و ۹۵ کیلوگرم وزن دارد.

دویا دویا مدا و داورهای مسابقه

برنامه ی مفرح Doya Doya Moda با داورهای معروف و نام آشنای خود اخیرا به یکی از برنامه های روزانه ی ترکیه تبدیل شده است که به راحتی نمی توان از تماشای آن گذشت. کانسپت این مسابقه با دیگر مسابقه های مد و فشن که تا حالا دیده اید فرق می کند. داورهای مسابقه ی عبارتند از:

دویا دویا مدا

در برنامه ی دویا دویا مدا که از کانال TV8 ترکیه پخش می شود، ۷ شرکت کننده ی خانم با لباس هایی که برای خود انتخاب می کنند به مصاف هم دیگر می روند و هر کس بیشترین امتیاز را از داوران بگیرد به مرحله ی بعد راه پیدا می کند. جالب است بدانید برای اینکه بتوانید در مسابقه ی دویا دویا مدا شرکت کنید باید کمی چاق باشید و لباس سایز بزرگ بپوشید.

مسابقه دویا دویا مدا هر روز هفته یعنی به جز روزهای شنبه و یک شنبه ساعت ۱۵:۳۰ به وقت ترکیه از کانال tv8 پخش می شود.

دویا دویا مدا

شرایط شرکت در مسابقه دویا دویا مدا

این مسابقه دقیقا برای خانم های چاق و دارای اضافه وزن طراحی شده است که می توان گفت به نوعی روحیه دادن و انگیزه بخشیدن به این خانم ها نیز محسوب می شود. برای اینکه بتوانید در مسابقه ی دویا دویا مدا شرکت کنید باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن حداقل ۱۸ سال تمام
 • توانایی پوشیدن لباس های سایز بزرگ
 • داشتن اضافه وزن

هر کسی که این ویژگی ها را داشته باشد می تواند برای شرکت در مسابقه ی دویا دویا مدا فرم شرکت در مسابقه را از وبسایت رسمی Doya Doya Moda پر کند تا در صورت صلاحدید و نیاز دست اندرکاران برنامه با او تماس گرفته شود.

سپیده سو باهر شرکت کننده ایرانی دویا دویا مدا چه کسی است؟

سپیده سو باهر Sepide Su Baher، که با شرکت در مسابقه دویا دویا مدا مشهور شد، ۲۱ ساله و در یکی از دانشگاه های ترکیه در حال تحصیل است. این شرکت کننده جوان که اصالتاً اهل ایران است قبلاً در برخی سریال های معروف ترکیه به نام های ارکنجی کوش (Erkenci Kuş)، آفیلی آشک (Afili Aşk) و مسابقه ی کوافوروم سنسین (Kuaförüm Sensin) به عنوان بازیگر مهمان نقش آفرینی کرده است.

دویا دویا مدا

سپیده سو باهر (باهار) یک سال است که در ترکیه زندگی می کند و سایز بدن او ۴۲ و ۶۸ کیلوگرم وزن دارد. شنیده ها حاکی از این است که سپیده سو باهر اصالتا اهل شهر تبریز می باشد. وی اخیرا شروع به فعالیت بیشتر در کانال یوتیوب خود Su baher کرده است.

میرا مختارزاده (Mira Muhtarzade) دیگر شرکت کننده ایرانی دویا دویا مدا

 میرا مختارزاده (Mira Muhtarzade) دیگر شرکت کننده‌ی مسابقه دویا دویا مدا است که اصلیتی ایرانی دارد. میرا مختارزاده (Mira Muhtarzade) ۲۳ ساله است و نزدیک به سه سال است که در استانبول زندگی می کند و به حرفه‌ی مدلینگ مشغول است.

قد میرا مختارزاده (میرا موهتارزاده) ۱ متر ۶۴ سانتی متر است و وزن او ۷۲ کیلوگرم است. همچنین سایز لباس های میرا ۴۲-۴۴ می باشد

لازم به ذکر است که میرا مختارزاده در تاریخ ۱۵ می ۲۰۲۰ از مسابقه دویا دویا مدا حذف شد.

دویا دویا مدا 1

فینال مسابقه دویا دویا مدا ترکیه

در روزهای اخیر مسابقه دویا دویا مدا ترکیه (۲۰۲۰) به پایان رسید و نفرات اول تا سوم این مسابقه مشخص شدند. در این مسابقه ۴ نفر به مرحله فینال راه یافته بودند که سپیده سو باهر (باهار) شرکت کننده ایرانی این مسابقه نیز در جمع این چهار نفر حضور داشت.

در این مسابقه:

 • هانزاده (Hanzade) با کسب ۱۴۴ امتیاز چهارم شد.
 • سپیده سو باهر شرکت کننده ایرانی دویا دویا مدا با کسب ۱۶۱ امتیاز سوم شد.
 • سوندوز (Sündüz) دوم شد.
 • و نفر اول فصل اول این مسابقه هم بتول (BETÜL) شد.

جوایز نفرات اول تا سوم مسابقه دویا دویا مدا ۲۰۲۰

در قسمت آخر از فصل اول این مسابقه جوایز اختصاص یافته به نفرات اول تا سوم از قرار زیر بود:

 • بتول بوچکون به عنوان نفر اول فصل اول مسابقه دویا دویا مدا؛ جایزه نقدی ۵۰ هزار لیر ترکیه را دریافت کرد.
 • سوندوز (Sündüz) به عنوان نفر دوم مسابقه؛ گردنبندی به ارزش ۲۵ هزار لیر را دریافت کرد.
 • سپیده سو باهر به عنوان نفر سوم مسابقه؛ گوشی موبایل به ارزش ۱۰ هزار لیر را دریافت کرد.

بتول بوچکون (Betül Böçkün) برنده مسابقه دویا دویا مدا

شرکت کننده ۲۴ ساله دویا دویا مدا در اصل اهل شهر بینگول (Bingöl) ترکیه است. این شرکت کننده که خود به حرفه آرایشگری مشغول است؛ در مسابقه به خاطر اینکه آرایش خود را به تنهایی و بدون آرایشگر انجام می داد از محبوبیت زیادی برخوردار بود.

سوندوز دورماز (Sündüz Durmaz)

این شرکت کننده که نفر دوم مسابقه شد در اصل اهل الجزایر بوده و مادر ۲ فرزند نیز بود. این شرکت کننده که قبلا مدل بوده در این مسابقه با سایز لباس ۴۴ و ۸۴ کیلوگرم وزن حضور داشت.

سوالات متداول

چه کسی برنده فصل اول مسابقه دویا دویا مدا ترکیه شد؟

بتول بوچکون (Betül Böçkün) شرکت کننده ۲۴ ساله برنده فصل اول مسابقه دویا دویا مدا ترکیه شد.

شرکت کننده ایرانی فصل اول مسابقه دویا دویا مدا ترکیه چندم شد؟

سپیده سو باهر به عنوان نفر سوم مسابقه؛ گوشی موبایل به ارزش ۱۰ هزار لیر را دریافت کرد.

فصل جدید مسابقه دویا دویا مدا کی شروع می شود؟

فصل جدید (دوم) مسابقه دویا دویا مدا از تاریخ ۱۳ تموز ۲۰۲۰ (۲۳ تیر) شروع شده است.

داورهای مسابقه دویا دویا مدا در فصل جدید چه کسانی هستند؟

همانند فصل اول داوران مسابقه دویا دویا مدا گولشاه ساراچ اوغلو (Gülşah Saraçoğlu)، کمال دوغولو (Kemal Doğulu)، اوغورکان ارز (Uğurkan Erez) و سرای سور (Seray Sever) هستند.

مسابقه دویا دویا مدا از کدام کانال پخش می شود؟

مسابقه Doya Doya Moda از کانال TV8 ترکیه پخش می شود.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

2 نظر

 1. من خیلی گشتم جایی قسمتای کاملشو با زیرنویس فارسی پیدا کنم ولی نیست که نیست🤦🏻‍♀️

  • منم همینطور لطفا اگر میشه بگید کجا میشه دید


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

لطفا توجه داشته باشید در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره رایگان، همانند ویدئو های موجود در صفحه مشاوره حقوقی می باشید، تنها از طریق صفحه اینستاگرام ما و یا این لینک در واتساپ سوالات خود را مطرح نمایید. 

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، میتوانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید.