Skip to content

سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه

مسابقه ی جذاب و دیدنی سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه (Survivor 2020) رقابتی است که همه ساله در ترکیه انجام می شود. در سال ۲۰۲۰ میلادی، سوروایور از ۱۶ فوریه، مصادف با ۲۸ بهمن سال ۱۳۹۸ شمسی آغاز شده و توسط مجری و تهیه کننده ی معروف ترک، آجون ایلیجالی (Acun Ilıcalı) ارائه شده است.

مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه

این مسابقه در جمهوری دومینیکن (Dominican Republic) برگزار می شود. قالب این مسابقه به این شکل است که دو تیم به اسم های اونلولر (Ünlüler) به معنی اشخاص معروف و مشهور و تیم گونوللولر (Gönüllüler) به معنی اشخاص معمولی یا داوطلبان معمولی، با هم به رقابت می پردازند. در ادامه این مطلب به معرفی آجون ایلیجالی و شرکت کنندگان دو تیم اونلولر (Ünlüler) و گونوللولر (Gönüllüler) مسابقه ی سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه پرداخته ایم.

از تغییرات و سورپرایزهای مهمی که از سال ۲۰۱۹ به بعد در این مسابقه اعمال شده است می توان به برگزاری مسابقه میان تیم های کشور ترکیه با يونان، پارکورها و مراحل سخت تر و انتخاب شرکت کنندگان دو کشور از میان ورزشکاران و صاحبان نام در عرصه بدنسازی و انواع ورزش ها در دو کشور اشاره کرد.

سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه

پیش بینی شده بود مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه (Survivor 2020) در سراسر جهان صدها میلیون مخاطب داشته باشد و در حال حاضر (نگارش این مقاله) این مسابقه ی جذاب و دیدنی موفق شده صدها میلیون بیننده را به پای گیرنده ها بکشاند و مثل سال های قبل رکوردهای ريتينگ را جا به جا کند. البته نقش کرونا ویروس در ترکیه و سراسر جهان و خانه نشین شدن میلیون ها نفر نیز نقش مهمی در افزایش ریتینگ و بیننده های این مسابقه نسبت به سال های گذشته داشته است.

آجون ایلیجالی تهیه کننده مسابقه «او سس تركيه» (O Ses Turkiye) که در سایه تبحر و درخشش خود در طراحی و کارگردانی اینگونه برنامه های سرگرم کننده و سالم در سالهای اخیر به سرعت راههای پیشرفت در این عرصه را می پیماید، علاوه بر ترکیه، برای کشورهایی نظیر مکزیک، ایالات متحده، کلمبيا، يونان و رومانی نیز برنامه های مشابهی ساخته است. وی در مصاحبه قبل از شروع مسابقات گفته بود: «خداوند یار و یاور شرکت کنندگان این دوره از مسابقات سوروایور باشد. متاسفانه سلسله مسابقات طاقت فرسایی برای این دوره طراحی کرده ایم!».

سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه 1

زمان پخش مسابقه سوروایور در سال ۲۰۲۰

زمان پخش مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه شنبه تا سه شنبه ساعت ۲۱:۳۰ است. این مسابقه از کانال TV8 ترکیه پخش می شود.

آجون ایلیجالی به دلیل داشتن روابط خوب با افراد مشهور و معروف ترکیه بعضا آن ها را به عنوان میهمان برنامه به مسابقه سوروایور دعوت می کند. اخیرا شاهد حضور ابراهیم تاتلیسس یکی از خواننده های معروف ترکیه در مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه بودیم.

سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه 2

آجون ایلیجالی چه کسی است؟

سوال خیلیهاست که می پرسند آجون ایلیجالی چه کسی است؟ آجون ایلیجالی (Acun Ilıcalı) فرزند ارگون (پدرش) و ایلک نور (مادرش)، متولد شهر ادیرنه ترکیه، در تاریخ ۲۹ ماه می ۱۹۶۹ میلادی است. آجون خود به اعتبار اصالت والدینش می گوید اهل شهرستان ايليجا در استان ارزروم ترکیه است. پدرش پیمانکار و مادرش مدیر بود. آجون دوره ابتدایی و راهنمایی را در ادیرنه و دوره ی دبیرستان را در استانبول گذراند. وی بعد از اتمام دوره دبیرستان از رشته دبیری زبان انگلیسی دانشگاه استانبول قبول شد ولی نتوانست تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان برساند.

در ۱۹ سالگی با صدا ایلیجالی ازدواج کرد که حاصل آن دختری بنام بانو بود. وقتی دخترش ۱۰ ماهه بود پدر و مادرش را در یک صانحه رانندگی از دست داد. آجون در دوران آشفتگی روحی بعد از این واقعه از همسرش جدا شد. در سال ۱۹۹۵ یک مغازه باز کرد ولی در این کار نیز موفق نبود. آجون توسط یکی از دوستانش با ایلکر یاسین آشنا شده و خبرنگار بشیکتاش شد.

سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه 3

وی بعدها به اکیب شانس آل بویوکا و کادر شو تی وی وارد شد. آجون با برنامه آجون فيراردا (Acun Firarda) از سال ۲۰۰۲ در صحنه تلویزیون تركية ظاهر شد. آجون در سال ۲۰۰۳ با زینب ایلیجالی ازدواج کرد و از این ازدواج صاحب دو دختر دیگر به نام های لیلا و یاسمین شد.

وی در سال ۲۰۰۵ شرکت تولیدات تصویری «آجون مديا» را تاسیس کرد. در قالب این شرکت برنامه های متعددی از قبیل «فير فاكتور»، «سوروایور»، «وارمیسین یوک موسون؟»، «يئتنک سیزسینیز توركیه»، «دئولر لیگی» و «يوک بویله دانس» را کارگردانی و مجریگری نمود. همچنین اگر به وب سایت آجون ایلیجالی به آدرس (acunn.com) سر بزنید از اخبار به روز مربوط به مسابقه ی سوروایور ترکیه مطلع خواهید شد.

سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه 4

اعضای تیم های سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه

در این قسمت به معرفی شرکت کنندگان دو تیم اونلولر (Ünlüler) و گونوللولر (Gönüllüler) و معرفی آدرس حساب کاربری اینستاگرام آن ها پرداخته ایم. شما می توانید با کلیک بر روی اسم هر شرکت کننده مستقیما به آدرس حساب اینستاگرام او وارد شوید.

اعضای تیم اونلولر (Ünlüler)

همان طور که گفتیم تیم اونلولر (Ünlüler) به معنی تیم اشخاص معروف و مشهور ترکیه است.

 • مرت اوجال (Mert Öcal) – بازیگر و مانکن
 • سرجان یلدیریم (Sercan Yıldırım) – فوتبالیست
 • آیجان یاناچ (Aycan Yanaç) – فوتبالیست
 • ارسین کورکوت (Ersin Korkut) – بازیگر
 • الیف گورن (Elif Gören) – قهرمان دو میدانی
 • باریش مورات یاغجی (Barış Murat Yağcı) – بازیگر معروف که قبلا تیم اونلولر (Ünlüler) بود و به خاطر تغییر در آرایش دو تیم، به تیم گونوللولر (Gönüllüler) ملحق شد.
 • آشکیم بورچه تونای (Aşkım Burçe Tunay) – قهرمان ژیمناستیک
 • ازگی هوجا اوغلو (Ezgi Hocaoğlu) – قهرمان ژیمناستیک
 • پرویز عبدلایو (Parviz Abdullayev) – رزمی کار
 • ایرم آکین (İrem Akın) – بوکسور
 • دریا جان (Derya Can) – شناگر
 • ارمان آلتیکاردش (Erman Altıkardeş) – دروازه بان
 • طوبی ملیس تورک (Tuğba Melis Türk) – بازیگر
 • شازیه ایوگین اونر (Şaziye İvegin Üner) – بسکتبالیست
 • اوغور پکتاش (Uğur Pektaş) – بازیگر
 • برکان کارابولوت (Berkan Karabulut) – مربی بدنسازی که قبلا تیم اونلولر (Ünlüler) بود و به خاطر تغییر در آرایش دو تیم، به تیم گونوللولر (Gönüllüler) ملحق شد.
سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه 5

اعضای تیم گونوللولر (Gönüllüler)

همان طور که گفته شد تیم گونوللولر (Gönüllüler)، به معنی تیم اشخاص معمولی یا داوطلبان معمولی است که جزو اشخاص معروف نیستند.

سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه 6

سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه در چند قدمی فینال

بالاتر لیست کلی اعضای حاضر در مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه را برایتان نشان دادیم. با توجه به زمان نگارش این مقاله (۲۵ خرداد)، در روزهای اخیر با حذف یونس امره اوزدن (Yunus Emre Özden) از مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه تعداد نفرات باقی مانده در مسابقه به ۹ نفر کاهش یافت و شاهد مسابقه کسب عنوان سرگروهی بین آن ها بودیم. پس از انجام مسابقات سرگروه های دو گروه و تیم های آن ها در قالب دو تیم آبی (Mavi Takim) و تیم قرمز (Kirmizi Takim)  به مسابقه ادامه خواهند داد.

در چارچوب رقابت های یک چهارم نهایی مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه اتفاق ناگواری برای یکی از شرکت کنندگان رخ داد. الیف ییلدیریم گورن (Elif Gören) قهرمان دو میدانی ترکیه در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی این مسابقه دچار حادثه از ناحیه سر و گردن شد. به گفته آجون ایلیجالی عکس توموگرافی الیف برای بررسی به ترکیه فرستاده شده است و منتظر پاسخ قطعی از سوی پزشکان هستند.

سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه 7

تیم های جدید مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه

تیم های جدید دو تیم آبی و قرمز هستند:

سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه 8

اعضای تیم آبی سوروایور (Survivor Mavi Takim)

اعضای تیم قرمز (Survivor Kirmizi Takim)

چه کسی از سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه حذف شد؟

همانطور که می دانید ۸ شرکت کننده باقی مانده برای مرحله یک چهارم نهایی سوروایور ۳ روز هفته بازی dokunulmazlık یا مصونیت از حذف را انجام خواهند داد. برنده هر یک از این مسابقه های dokunulmazlık اسم یک نفر را خواهد گفت و در آخر ۳ نفر به عنوان گزینه های حذف از مسابقه بالا خواهند آمد و بعد از انجام رای گیری اس ام اس یک نفر از مسابقه حذف خواهد شد.

طی روزهای آتی شاهد حذف اوریم ککلیک و سرجان ییلدیریم از مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه بودیم. با این حساب نفرات باقی مانده در راه فینال سوروایور به ۶ نفر کاهش یافت. نفرات باقی مانده در مسابقه عبارتند از: الیف گورن (Elif Gören)، سرجان یلدیریم (Sercan Yıldırım)، یاسین اوبوز (Yasin Obuz) از تیم آبی و جمال جان جان سون (Cemal Can Canseven)، برکان کارابولوت (Berkan Karabulut)، باریش مورات یاغجی (Barış Murat Yağcı) از تیم قرمز.

فینال مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه چه زمانی برگزار خواهد شد؟

اخیرا آجون ایلیجالی مجری و تهیه کننده مسابقه سوروایور ترکیه اعلام کرده که سورپرایزی را برای این دوره از مسابقات تدارک دیده است. وی در همین راستا اعلام کرد که بعد از باقی ماندن ۴ نفر در انتهای راه مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ مسابقه به صورت زنده از دومینیک پخش خواهد شد. همچنین آجون اضافه نمود که مراسم قرعه کشی و رای گیری نیز بعد از انجام مسابقات همان روز به صورت زنده پخش خواهد شد.

آجون ایلیجالی با نزدیک شدن به فینال مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه اعلام کرد که بعد از انجام رای گیری از ۳ نفر باقی مانده طی یک برنامه زنده دو فینالیست مسابقه معلوم خواهد شد. بعد از مشخص شدن اسامی، دو نفر به همراه آجون به ترکیه پرواز خواهند کرد و روز سه شنبه ۱۴ تموز ۲۰۲۰ فینال در استانبول برگزار خواهد شد. طی صحبت های انجام شده با آجون ایلیجالی وی خاطر نشان کرد که شرکت کننده های قدیمی و خانواده های شرکت کنندگان سوروایور ۲۰۲۰ فقط در مراسم فینال حضور خواهند داشت.

۵ شرکت کننده باقی مانده در سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه

الیف گورن (Elif Gören)

الیف گورن در سال ۱۹۹۰ در شهرستان ایزنیک (İznik) استان بورسا متولد شد. وی در رشته دو و میدانی فعالیت می کند و از قهرمانان دو ۴۰۰ متر ترکیه است. الیف ۱/۷۰ متر قد و ۵۵ کیلوگرم وزن دارد. وی از جوان ترین ورزشکارانی بود که در سال ۲۰۱۲ در مسابقات ۴ در ۴۰۰ متر امدادی المپیک شرکت کرد.

جمال جان جان سون (Cemal Can Canseven)

جمال جان در سال ۱۹۹۶ متولد شده است. مادرش اهل شهر ریزه (Rize) و پدرش نیز از مهاجرین سلانیک بود. وی یک خواهر دارد که از خودش ۹ سال بزرگتر است و او را به عنوان مادر کوچکش خطاب می کند. وی در اصل اهل شهر ازمیر است و تحصیلاتش را تا پایان دبیرستان در آن شهر گذراند.

وی تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه یدی تپه استانبول گذراند و به توصیه یکی از دوستانش دانشگاه را نیمه تمام رها کرد و به فراگیری حرفه ی DJ پرداخت. وی با ویدیوهایش در You Tube مشهور است و دوست Dana Bilic از افراد مشهور در شبکه You Tube است.

باریش مراد یاغجی (Barış Murat Yağcı)

باریش مراد یاغجی متولد ۲۱ ژانویه ۱۹۹۱ در ازمیر ترکیه است. باریش به مدت ۱۰ سال عضو تیم بسکتبال Efes Pilsen ترکیه بوده است و به صورت حرفه ای این رشته را دنبال کرد ، اما به دلیل مصدومیت از ناحیه تاندون مجبور به کناره گیری از این رشته شد. وی در حال حاضر در در زمینه بازیگری و مدلینگ در ترکیه فعالیت می کند.

یاسین اوبوز (Yasin Obuz)

یاسین اوبوز در سال ۱۹۸۸ در شهر دیاربکر ترکیه متولد شد. وی از زمان تحصیل خود در دانشگاه به آشپزی علاقه مند شد و در این مسیر به بیش از ۲۰ کشور سفر کرد. وی سال قبل در مسابقه مستر شف ترکیه حضور داشت و به واسطه حضورش در آن جا توانست به مسابقه سوروایور راه یابد.

برکان کارابولوت (Berkan Karabulut)

برکان کارابولوت مربی شخصی و پلاتس است. وی همچنین صاحب بیزینسی به اسم Fit2Move بوده و مربی بدنسازی است. برکان در سال ۲۰۱۱ در دانشگاه بیلجیک (Bilecik) تحصیلات خود را شروع کرد و در سال ۲۰۱۵ تحصیلات خود را به پایان رساند.

برنده فینال مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه چه کسی شد؟

فینال مسابقه سوروایور در سال ۲۰۲۰ بعد از ماه ها مجادله بین شرکت کنندگان نهایتا در تاریخ ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۹ در استانبول با حضور شرکت کنندگان و خانواده های آن ها برگزار شد. باریش یاغجی و جمال جان توانستند با پشت سر گذاشتن رقبا به فینال مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه راه پیدا کنند که در نهایت در انتهای قسمت ۱۳۶ ام این مسابقه جمال جان جان سون (Cemal Can Canseven) با کسب بیشترین رای برنده فصل ۲۰۲۰ مسابقه سوروایور ترکیه شد.

برنده مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه

جایزه بزرگ قهرمان سوروایور سال ۲۰۲۰ ترکیه

هنوز در مورد جایزه بزرگ امسال مسابقه Survivor آجون ایلیجالی چیزی نگفته است. این درحالی است که جایزه بزرگ فصل قبل این مسابقه ۵۰۰ هزار لیر جایزه نقدی برای نفر اول بود.

سوالات متداول

برنده فینال مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه چه کسی شد؟

جمال جان جان سون (Cemal Can Canseven) با کسب بیشترین رای برنده فصل ۲۰۲۰ مسابقه سوروایور ترکیه شد.

جایزه بزرگ قهرمان سوروایور سال ۲۰۲۰ ترکیه

هنوز در مورد جایزه بزرگ امسال مسابقه Survivor آجون ایلیجالی چیزی نگفته است. این درحالی است که جایزه بزرگ فصل قبل این مسابقه ۵۰۰ هزار لیر جایزه نقدی برای نفر اول بود.

مسابقه سوروایور در سال ۲۰۲۰ چه زمانی پخش می شود؟

زمان پخش مسابقه سوروایور ۲۰۲۰ ترکیه شنبه تا سه شنبه ساعت ۲۱:۳۰ است. این مسابقه از کانال TV8 ترکیه پخش می شود.

اشتراک گذاری این مطلب
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

3 نظر

  • بله اونلولر افراد معروف
   گونوللولر افراد داوطلب و معمولی که بعضی هاشون به واسطه ی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام معروف هستند.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

لطفا توجه داشته باشید در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره رایگان، همانند ویدئو های موجود در صفحه مشاوره حقوقی می باشید، تنها از طریق صفحه اینستاگرام ما و یا این لینک در واتساپ سوالات خود را مطرح نمایید. 

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، میتوانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید.