Skip to content

بهترین لباس های مجلسی در ترکیه

اگر به استانبول سفر می‌کنید و از طرفی در آینده ‌ای نزدیک مراسم عروسی دارید یا جایی دعوت هستید، خرید لباس مجلسی و لباس عروس از استانبول را از دست ندهید. یکی از بیشترین چیزهایی که توریست ها و گردشگران در هنگام سفر به ترکیه و استانبول میخرند، لباس های مجلسی و لباس های شب (Abiye) میباشد. بهترین مراکز خرید لباس مجلسی در استانبول به خاطر جنس پارچه، نوع دوخت و طراحی ای که دارند مورد پسند بسیاری از مردم و توریست ها قرار گرفته اند. از آنجایی که یکی از لذت‌های سفر، به خصوص برای خانم ‌ها خرید کردن است، خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند تا راحت‌ تر آنچه را که به دنبالش هستید پیدا کنید و بخرید.

حتما کلمه آبیه (Abiye) را به خاطر بسپارید، «آبیه» به معنی لباس مجلسی و مراسم است. 

در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین مراکز خرید لباس مجلسی در استانبول را برای شما معرفی کنیم.

بهترین لباس های مجلسی در ترکیه 1

مراکز خرید عثمان بی و نیشان تاشی استانبول

به طور کلی خیابان عثمان بی یکی از خیابان های مورد علاقه و محبوب خانم های توریست و البته باکلاس و شیک پوش است. این خیابان بهترین مراکز خرید لباس مجلسی و لباس های دعوت های شبانه در استانبول را داشته و بهترین لباس های شب را دارد (البته با قیمت و کیفیت بالا). این خیابان همچنین وسایل نقلیه از جمله ایستگاه قطار نزدیک نیز داشته و تنها فاصله کمی تا میدان تکسیم دارد.

اما منطقه شلوغ نیشان تاشی که داخل آن خیابان های شلوغ بسیاری از جمله روملی، تشویکیه، عبدایپکچی، والی کوناغی بوده و بهترین مراکز خرید لباس مجلسی و شب در استانبول را نیز می توانید در این خیابان ها پیدا کنید. خیابان نیشان تاشی استانبول یکی از بهترین خرده فروشی های لوکس شهر و بروزترین مراکز خرید از شعبه های بین المللی جهان را دارد.

نیشان تاشی علاوه بر داشتن مغازه‌های بسیار شیک لباس مجلسی، مسیر خوبی هم دارد. کافیست از میدان تاکسیم به سمت خیابان عثمان ‌بی حرکت کنید. در مسیر از هر کس بپرسید شما را راهنمایی خواهد کرد. نیشان‌تاشی یکی از محله‌های نسبتا گران‌قیمت استانبول است. حدود قیمت‌ها هم بسته به نوع لباسی که انتخاب می‌کنید (باز یا بسته، بلند یا کوتاه و کار دست یا تولید عمده) متفاوت است. حتما در رنج قیمت زیر ۱۰۰۰ لیر می‌توانید لباس شیک پیدا کنید، اما اکثر قیمت‌ها بالای ۱۰۰۰ لیر است.

بهترین لباس های مجلسی در ترکیه 2

مراکز خرید در خیابان بغداد در استانبول

در قسمت آسیایی شهر استانبول، خیابان بسیار شیک و توریستی بغداد قرار داشته که مرکز بهترین بوتیک ها، پاساژها و مراکز خرید است. در خیابان بغداد در استانبول میتوانید لباس مجلسی های زیبا و با قیمت مناسب پیدا کرد. خیابان بغداد در استانبول از منطقه kiziltoprak در کادیکوی استانبول شروع شده و تا cevizli، به موازات دریای مرمر ادامه دارد. برای رسیدن به خیابان بغداد می توانید از میدان تکسیم (Taksim) با استفاده از اتوبوس های این منطقه وارد کادیکوی شده و سپس با ون به این خیابان برسید. همینطور شما می توانید از لنج و یا کشتی برای رسیدن به کادیکوی استفاده کرده و بعد با ون به بغداد رسیده و از خرید خود لذت ببرید.

بهترین لباس های مجلسی در ترکیه 3

مراکز خرید باکرکوی استانبول

یکی از پرطرفدارترین خیابان های استانبول، باکرکوی (Bakirkoy) بوده که جزو مناطقی است که دسترسی بسیار خوبی دارد. باکرکوی استانبول به بهشت لباس های شیک و باکلاس معروف است. در این منطقه به دلیل ازدیاد پاساژها و مراکز خرید مدرن، می توانید هر لباسی را قیمت های مناسب و خوبی بخرید. همینطور بازار یرآلتی چارشی (yeralti carsi) در این منطقه را از دست ندهید، این بازار یکی از بهترین و البته قدیمی ترین بازارهای لباس مجلسی در استانبول میباشد.  همین که به اطراف میدان برسید، مغازه ‌های متنوع فروش لباس مجلسی را خواهید دید. در باکرکوی برای هر بودجه ‌ای لباس مجلسی و شیک فراوان است. از قیمت‌های بالا گرفته تا لباس ‌هایی که قیمت ‌شان مناسب ‌تر است. سه مغازه متفاوت و جذاب در باکرکوی نام ‌شان “اِجرین آبیه”، “لباسفروشی زنانه رعنا” و “هِلین” است. برای پیدا کردن این مغازه ‌ها کافیست از پله ‌های بازاری که زیر خیابان قرار گرفته (Yeralti Carsi) پایین بروید. هر سه این مغازه ‌ها در این بازار هستند. باکیرکوی، پر از مراکز خرید لباس مجلسی است. توصیه میکنیم از شیرین اِولَر نیز خرید کنید و حتما سر بزنید؛ شیرین اِولَر زیاد معروف نیست اما لباس‎های مجلسی شیک و متفاوتی دارد. حدود قیمت ‌ها در باکرکوی از ۴۰ لیر تا ۵۰۰ لیر به بالاست. در نهایت، در باکرکوی اگر می‌خواهید لباسی شیک و البته لوکس و قیمتی مناسب پیدا کنید، سری به مزون “آشکین گوکسو” بزنید. تا با پرداخت حدود ۱۵۰۰ لیر می‌توانید لباس‌ های بسیار شیکی بخرید. معمولا مشتریان این مغازه کسانی هستند که برای مجلس نامزدی ‌شان لباس می‌خرند.

بهترین لباس های مجلسی در ترکیه 4

مراکز خرید فاتیح استانبول

یکی از بهترین مراکز برای خرید لباس مجلسی مغازه ‌های خیابان فاتح در استانبول است. محله فاتیح در بخش اروپایی این شهر قرار داشته و مراکز خرید عمده بسیاری نیز دارد. محله فاتیح استانبول علاوه بر لباس مجلسی زنانه مراکز خریدی برای لباس بچگانه، کیف و کفش زنانه و مردانه، لباس عروس و … دارد. در محله می توانید بیشترین خریدی که نیاز دارید را انجام داده و روی آن حساب کنید همینطور برای خرید عروسی که بسیاری از مردم ترکیه نیز برای اینگونه خرید ها به این محله مراجعه کرده و با هزینه مناسب بهترین خریدها را انجام میدهند، میتوانید روی این منطقه از استانبول حساب کنید.

این خیابان به فروش لباس‌ های لوکس و بسیار شیک معروف است. اگر به شما بگوییم لباس‌ ها در حد لباس ‌های مد در پاریس هستند، اشتباه نکرده‌ایم. مغازه ‌ای بسیار معروف در این خیابان وجود دارد که متعلق است به یکی از طراحان برجسته لباس در ترکیه. نام این مزون “چنگیز آکتُرک” است. لباس‌های فوق‌العاده شیک و متنوعی می‌توانید از مغازه چنگیز آکتُرک بخرید. مغازه دیگر “پِچه” است. قیمت لباس‌ها در خیابان فاتح از ۱۰۰۰ لیر شروع می‌شود. از لباس‌های بسیار ساده و شیک گرفته تا لباس‌های شب و مجلسی فوق ‌العاده زینتی که کار دست هستند، همه لباس ها را می‌توانید در خیابان فاتح بیابید. یک نکته را که باید در خرید لباس مجلسی و عروس در ترکیه به خاطر داشته باشید این است که کیفیت لباس و کار دست بودن آن، تاثیر زیادی روی قیمتش دارد.

بهترین لباس های مجلسی در ترکیه 5

در خیابان فاتح مغازه‌ای با نام “اَثَر” وجود دارد که با رفتن به طبقه دوم آن می‌توانید لباس‌های روز و نسبتا کوتاه را پیدا کنید. قیمت این لباس‌ها بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ لیر است. در طبقه پایین، لباس‌های بلند، باز یا بسته و ساده را می‌توانید پیدا کنید که البته قیمت‌شان از ۱۰۰۰ لیر شروع می‌شود. 

همین که به خیابان فاتح برسید، مغازه  ‌ها و مزون‌ های کنار هم را به راحتی پیدا خواهید کرد. برای پیدا کردن خیابان فاتح از گوگل مپس (Google Maps) استفاده کنید. ترموا، تاکسی، اتوبوس و مترو همگی وسایلی هستند که شما را به خیابان فاتح می‌رسانند.

کادیکوی محله ‌ای برای خرید در بخش آسیایی استانبول

 در کادیکوی، “پاساژ اُپرا” مغازه ‌هایی با لباس‌ های شیک مجلسی و معروف است. حدود قیمت لباس‌ها بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ لیر است. در مغازه «رُج کوستوم» می‌توانید لباس‌های متنوعی با حدود قیمت ۴۰۰ تا ۶۰۰ لیر پیدا کنید. قبل از رسیدن به پاساژ اپرا هم در کادیکوی مغازه‌ های دیگری خواهید یافت که میتوانید از آن ها هم دیدن کنید.

بهترین لباس های مجلسی در ترکیه 6

همچنین میتوانید لباس مورد نظر خودتان را با مراجعه به مراکز خرید و فروش پوشاک عمده در استانبول نیز پیدا کنید.

خرید لباس عروس در استانبول

اگر قصد خرید لباس عروسی دارید، یا شاید اگر تاجر لباس عروس هستید؛ در هر صورت، استانبول یکی از گزینه ‌های شما برای خرید می‌تواند باشد. برای خرید لباس عروسی در استانبول به منطقه فاتح این شهر بروید. خیابان فوزی پاشا (fevzi pasa) در این منطقه پر از مغازه ‌های لباس عروسی است که دست ‌تان را برای خرید باز می‌گذارد. کیفیت لباس‌ها و به همین نسبت قیمت آن‌ها بالاست. با مترو به سمت ایستگاه فاتیح بروید؛ سپس ۵۰۰ متر به سمت راست پیاده‌ روی کنید تا به مقصد برسید.

بهترین لباس های مجلسی در ترکیه 7

مقالات بیشتر در مورد استانبول بخوانید
حداقل هزینه زندگی ماهانه برای یک نفر در استانبول
خرج و مخارج سفر به استانبول

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. لطفا با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در منطقه باهچه شهیر و غرب استانبول اروپایی تماس بگیرید و در صورت نیاز به مشاوره در خصوص سایر زمینه ها از دکمه مشاوره فوری بالای صفحه استفاده نمایید.
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود رو به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

لطفا توجه داشته باشید در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره رایگان، همانند ویدئو های موجود در صفحه مشاوره حقوقی می باشید، تنها از طریق صفحه اینستاگرام ما و یا این لینک در واتساپ سوالات خود را مطرح نمایید. 

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، میتوانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید.