Skip to content

فروشگاه زنجیره ای میگروس

فروشگاه زنجیره ای میگروس 14

ترکیه و فروشگاه زنجیره ای میگروس

از نظر اقتصادی و فروش کالاهای مورد نیاز مردم، کشور ترکیه دارای عملکرد بسیار خوبی است. خرید کالاهای اساسی و مورد استفاده مردم در زندگی روزمره، یکی از موارد زمانگیر و مهم به شمار می رود. یکی از عواملی که این مسئله را بسیار راحت کرده است وجود فروشگاه های زنجیره ای متفاوت در سراسر ترکیه مانند فروشگاه های بیم ترکیه و… است. در این مقاله نیز به بررسی محبوب ترین فروشگاه های ترکیه یعنی فروشگاه زنجیره ای میگروس می پردازیم.

فروشگاه زنجیره ای میگروس 1

تاریخچه فروشگاه زنجیره ای میگروس

فروشگاه زنجیره ای میگروس برای اولین در سال ۱۹۵۴ در استانبول و توسط شهرداری استانبول افتتاح شد. این فروشگاه که با کسب امتیاز از کشور اصلی یعنی سوئیس برای اولین بار به ترکیه آمد، با شعار «پادشاه ارزانی» کار خود را در ترکیه شروع کرد. سپس با حمایت دولت از فروشگاه زنجیره ای میگروس توانست شعبات خود را در استانبول و در شهرهای دیگر نیز بیشتر کند. سپس در سال ۱۹۷۵ اداره این فروشگاه ها به بخش خصوصی موکول شد و از تاریخ ۱۹۹۰ نیز به صورت سهامی عام و با مدیریت یک شرکت خصوصی در حال کار است.

فروشگاه زنجیره ای میگروس 2

شعبه ها و خدمات فروشگاه زنجیره ای میگروس

طبق آخرین آمار ارائه شده از طرف شرکت میگروس، تعداد شعبات فروشگاه زنجیره ای میگروس در ترکیه نزدیک به ۲۰۰۰ فروشگاه است که تقریبا در تمام مراکز خرید مهم ترکیه بخصوص مراکز خرید استانبول دارای شبعه است.در حدود ۲۷۰۰۰ نفر نیز در این مجموعه مشغول به کار هستند. فروشگاه زنجیره ای میگروس دارای انواع خدمات و انواع فروشگاه ها از نظر اندازه فروشگاه است که در زیر شرح داده شده است:

فروشگاه زنجیره ای میگروس 3

M میگروس (M Migros)

این فروشگاه ها دارای اندازه استاندارد بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ متر مربع هستند و بیشتر کالاهای مورد فروش در آنها، خوراکی و مواد شوینده و بهداشتی است و سایر کالاها در آنها به ندرت به فروش می رسد.

MM میگروس (MM Migros)

از نظر متراژ این فروشگاه ها بین ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ متر مربع هستند و در آنها علاوه بر مواد خوراکی و بهداشتی، کالاهایی مانند ابزار آلات و لوازم خانگی ساده به فروش می رسد.

فروشگاه زنجیره ای میگروس 4

MMM میگروس (MMM Migros)

متراژ‌ فروشگاه زنجیره ای میگروس در این نوع از فروشگاه ها در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متر مربع است. علاوه بر کالاهای موجود در MM میگروس، این فروشگاه ها دارای لباس، کیف و کفش، لوازم خانگی، لوازم الکتریکی، کتاب و… هستند و فروشگاهی تقریبا کامل به شمار می روند.

5M میگروس (5M Migros)

این فروشگاه ها که تعداد آنها نیز چندان زیاد نیست، دارای متراژی بالاتر از ۲۵۰۰ متر مربع هستند و جزو کاملترین فروشگاه ها در ترکیه و حتی اروپا به حساب می روند. در داخل این فروشگاه ها هر نوع وسیله ای به فروش می رسد و به راحتی می توان کالاهای مورد نیاز را در آنها پیدا کرد.

فروشگاه زنجیره ای میگروس 5

فروشگاه مجازی میگروس (Migros Sanal Market)

جدیدترین سرویس فروشگاه زنجیره ای میگروس امکان خرید و سفارش آنلاین کالا است. پس از مراجعه به وبسایت میگروس و یا استفاده از اپلیکیشن موبایل فروشگاه مجازی میگروس و ثبت سفارش، کالاهای خریداری شده تا حداکثر دو روز کاری به دست مشتری می رسند. تمامی کالاهای موجود در فروشگاه زنجیره ای میگروس در فروشگاه مجازی نیز وجود دارد و به راحتی می توان کالاهای مورد نیاز را از آن سفارش داد. ایرانیان ساکن ترکیه نیز در صورت داشتن کارت بانکی با مراجعه به وبسایت  Migros Sanal می توانند از این فروشگاه خرید کنند.

میگروس جت (Migros Jet)

این فروشگاه ها که جدیدا در ترکیه در حال احداث بوده و زیرمجموعه فروشگاه زنجیره ای میگروس هستند، دارای متراژی کوچکتر و سیستم خرید سریعتری هستند. دلیل ایجاد چنین فروشگاه هایی انجام خرید و نحوه پرداخت بسیار سریع است و معمولا در مناطق پرتردد شهرهای ترکیه افتتاح می شوند تا زمان لازم برای خرید کالا به حداقل برسد.

فروشگاه زنجیره ای میگروس 6

ماکرو سنتر (Macro Center)

ماکرو سنتر یک فروشگاه آنلاین زیرمجموعه فروشگاه زنجیره ای میگروس است که در آن کالاهای مورد نیاز اولیه و تخفیف دار به فروش می رسد. ماکرو سنتر اکنون در تعدادی از شهرهای بزرگ ترکیه در حال ارائه خدمات می باشد و دلیل ایجاد آن نیز رساندن سریع کالاهای مورد نیاز مشتریان به محل کار یا سکونت آنهاست. برای دیدن این فروشگاه آنلاین می توانید به وبسایت Macrocenter مراجعه کنید.

فروشگاه زنجیره ای میگروس 7
  اپراتورهای تلفن همراه در ترکیه

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ولتا موتور بزرگترین تولید کننده موتورسیکلت برقی ترکیه

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
  5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×