Skip to content

دانشگاه باهچه شهیر

معرفی دانشگاه باهچه شهیر (Bahçeşehir University)

دانشگاه باهچه شهیر یا باغچه شهیر (Bahçeşehir University) در سال ۱۹۹۸ در استانبول تأسيس شد و اولین پذیرش دانشجو در آن در سال ۱۹۹۹-۲۰۰۰ انجام گرفت. باهچه شهیر به عنوان یک دانشگاه غیر انتفاعی و یکی از موسسات آموزش عالی پیشرو در ترکیه، دارای ۲۵ هزار دانشجو است.

در این بین، ۳۵۰۰ الی ۴۰۰۰ نفر از آن ها، دانشجویان بین المللی دانشگاه باهچه شهیر استانبول هستند. این دانشگاه بیش از ۱۰۴۷ استاد و مدرس دارد و کارکنان مشغول در باغچه شهیر بالای ۵۰۰ نفر هستند.

دانشگاه باهچه شهیر

آدرس و زبان تحصیل در دانشگاه باغچه شهیر

در دانشگاه باهچه شهیر رشته‌ها غالبا به زبان انگلیسی (EN) تدریس می‌شوند و برخی رشته ها هم به زبان ترکی (TR)، همچنین بعضی از رشته ها مثل فیزیوتراپی هم به زبان ترکی و هم انگلیسی تدریس می شوند. دانشگاه باهچه شهیر با بیش از ۱۶۰ دانشگاه در ۳۶ کشور مختلف در قاره های آسيا، اروپا و آمریکا مشارکت و قرارداد های تبادل دانشجو دارد.

ساختمان اصلی دانشگاه در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و با مراکز فرهنگی و اجتماعی فاصله‌ی کوتاهی دارد. کتابخانه‌ی دانشگاه باهچه شهیر (Bahçeşehir Üniversitesi) یکی از کتابخانه های با کیفیت استانبول با ۲۵۰ هزار کتاب است.

آدرس دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر در بشیکتاش ، خیابان چاغیران (Çırağan) و نزدیک ساحل زیبای بوغاز واقع شده است.

Yıldız, Çırağan Cd., 34349 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

۱۰ دانشگاه برتر ترکیه بر اساس رتبه بندی جهانی

دانشگاه باهچه شهیر 1

موسسات آموزشی وابسته به دانشگاه باهچه شهير

موسسات آموزشی وابسته به دانشگاه باهچه شهير شامل ۵۵ مهدکودک، ۵۸ مدرسه ابتدایی، ۱۳۱ مدرسه‌ی متوسطه و ۷۱ مرکز آموزشی خصوصی است که در محله‌ی باغچه شهیر استانبول هم شعبه‌ای از این کالج مشهور وجود دارد.

از فارغ التحصيلان مشهور دانشگاه باغچه شهیر مي‌توان به خواننده‌ های معروف اجه سچکین، ازگی ایوب اوغلو و مينه توگای اشاره کرد. خوابگاه‌های دانشگاه‌ها دارای تسهیلاتی قابل توجه هستند؛ از جمله سالن های ورزشی مختلف، نظافت رایگان، نیروی امنیتی ۲۴ ساعته، اتاق های سينمای ۳ نفره، آرایشگاه، سه وعده غذایی و اتاق های مطالعه و کتابخانه.

دانشگاه باهچه شهیر 2

کالج باهچه شهیر (Bahçeşehir College)

کالج باهچه شهیر (Bahçeşehir Koleji) شعبه ای از کالج های معروف باهچه شهیر است که زیر نظر دانشگاه باهچه شهیر می باشد. باهچه شهیر کالج یکی از خوشنام ترین و معتبرترین موسسات تحصیلی خصوصی در ترکیه است که در منطقه باهچه شهیر در استانبول و برخی کشورهای آروپایی و امریکایی شعبه دارد. این کالج از دبستان تا دبیرستان خدمات تحصیلی ارائه می دهد. کالج های باهچه شهیر دارای کلاس های چند زبانه به زبان های ترکی استانبولی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و … هستند.

دانشگاه باهچه شهیر 3

دانشکده‌های دانشگاه باهچه شهیر

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندان پزشکی
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده موسیقی (Konservatuar)
 • دانشکده مدیریت و اقتصاد
 • دانشکده معماری و طراحی
 • دانشکده مهندسی و علوم طبیعی
 • دانشکده علوم ارتباطات

کالج های تخصصی دانشگاه باهچه شهیر

 • کالج زبان های خارجی
 • کالج عالی اطلاعات شغلی
 • کالج مشاغل خدماتی درمانی
 • کالج علوم کاربردی

مراکز تحقیقاتی دانشگاه باهچه شهیر

 • مرکز تحقیقات کاربردی
 • آکادمی ارتباطات بین الملل

بیشتر بدانید: پردرآمدترین مشاغل در ترکیه

دانشگاه باهچه شهیر 4

رشته‌های دانشگاه باهچه شهیر

کارشناسی به زبان انگلیسی

 مدیریت بازرگانی، اقتصاد، تجارت و بازرگانی بین الملل، امور مالی بین المللی، روابط بین الملل و علوم سیاسی، تبلیغات، فیلم و تلویزیون، رسانه های مدرن، ویدیو و عکاسی، روابط عمومی، هنرهای تصویری و طراحی ارتباطات بصری، معماری، معماری داخلی و طراحی محیط، طراحی تولیدات صنعتی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی سیستم های انرژی، مهندسی محیط، مهندسی صنایع، مهندسی مکاترونیک، مهندسی نرم افزار، تکنولوژیهای آموزشی و آموزش کامپیوتر، ریاضیات، روانشناسی، جامعه شناسی

کارشناسی به زبان ترکی

حقوق، گوش و شنوایی، تربیت روانی کودک، فزیزوتراپی، مشاعل اجتماعی، تغذیه و رژیم عذای (هم ترکی هم انگلیسی)، پرستاری

کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی

علوم اجتماعی، فیلم و تلویزیون، اقتصاد مالی، آموزش زبان انگلیسی، مدیریت بازرگانی عمومی، امور مالی و بازارهای سرمایه داری، بازاریابی، معماری، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مگاترونیک، مدیریت مهندسی، مهندسی صنایع، فنآوری اطلاعات (IT)، مدیریت اجرایی (MBA)، مدیریت خدمات

کارشناسی ارشد به زبان ترکی

فلسفه، مهندسی علوم زیستی (بیوتکنولوژی)، اکثر رشته های دانشگده های علوم بهداشتی، اکثر رشته های دانشکده مدیریت و اقتصاد، اکثر رشته های دانشکده آموزش پرورش

رشته های دکترا به زبان انگلیسی

مهندسی برق و الکترونیک، معماری، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مطالعات رسانه و سینما، بازاریابی، مدیریت و سازمان،

دکترا به زبان ترکی

روابط بین الملل و تبلیغات، قانون خصوصی و عمومی، تبلیغات و روابط عمومی + بعضی از رشته های دانشکده بهداشت که به تازگی اضافه شده اند

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته ها، ارائه یا عدم ارائه‌ی آن ها در سال تحصیلی مورد نظرتان به وبسایت دانشگاه باهچه شهیر مراجعه کنید:

دانشگاه باهچه شهیر 5

شهریه دانشگاه باهچه شهیر

 • شهریه برای مقطع کارشناسی در اکثر رشته ها به جز پزشکی و دندانپزشکی بین ۵۰۰۰ دلار تا ۷۹۰۰ دلار سالیانه متغیر است.
 • شهریه رشته های پزشکی و دندانپزشکی ۲۵۰۰۰ دلار سالیانه.
 • شهریه دوره کارشناسی خلبانی (Pilotage) سالانه ۷۹۰۰ دلار + ۱۳۵۰۰ یورو سالیانه.
 • دوره های کارشناسی ارشد ۱۲ هزار دلار دلار سالیانه
 • دوره دکتری تخصصی ۴۰ هزار دلار سالیانه

شهریه های فوق برای زمان نگارش این مطلب می باشند (اردیبهشت ۹۹). در صورت تمایل برای دریافت شهریه های به روز شده دانشگاه باغچه شهیر از اینجا دیدن کنید.

دانشگاه باهچه شهیر 6

بورسیه دانشگاه باهچه شهیر

امکان بهره مندی از بورس دانشگاه باهچه شهیر برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که در این صورت شهریه ها به صورت قابل توجهی کاهش می یابند (۲۵ تا ۵۰ درصد شهریه) و در صورت کسب شرایط مورد نیاز برای دریافت بورسیه به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی یا فاند نیز از طرف دانشگاه پرداخت می شود.

دانشگاه باهچه شهیر 7

دانشجویان در مقاطع مختلف (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری) می توانند از بورسیه‌ی دانشگاه باهچه شهیر بهره مند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط در نظر گرفته شده و نحوه درخواست از اینجا بازدید کنید.

دانشگاه باهچه شهیر 8

نمونه واحدهای فروش و اجاره در باغچه شهیر

دانشگاه باغچه شهیر بر روی نقشه

اشتراک گذاری این مطلب
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

2 نظر

 1. دانشگاه باغچه شهیر کدوم منطقه استانبوله ؟
  همون محله باهچه شهیره؟

  0
 2. دانشگاه باحچه شحیر تو بشیکتاش فکر کنم
  درسته ؟

  0

افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. لطفا با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در منطقه باهچه شهیر و غرب استانبول اروپایی تماس بگیرید و در صورت نیاز به مشاوره در خصوص سایر زمینه ها از دکمه مشاوره فوری بالای صفحه استفاده نمایید.
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود رو به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

لطفا توجه داشته باشید در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره رایگان، همانند ویدئو های موجود در صفحه مشاوره حقوقی می باشید، تنها از طریق صفحه اینستاگرام ما و یا این لینک در واتساپ سوالات خود را مطرح نمایید. 

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، میتوانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید.