Skip to content

دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر 15

همانطور که می دانید دانشگاه های ترکیه جزء معتبرترین دانشگاه های سراسر جهان شناخته می شوند. با خواندن راهنمای کامل تحصیل در ترکیه متوجه خواهید شد که دانشگاه های این کشور به دلیل داشتن هزینه پایین، کیفیت عالی آموزشی، ارائه بورسیه تحصیلی و امکانات خوب دیگر، توجه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان ایرانی را به خود جلب کرده است. در ادامه به معرفی دانشگاه باهچه شهیر (Bahçeşehir University) خواهیم پرداخت که یکی از دانشگاه های خوب و خصوصی استانبول است.

معرفی دانشگاه باهچه شهیر (Bahçeşehir University)

دانشگاه باهچه شهیر یا باغچه شهیر (Bahçeşehir University) در سال ۱۹۹۸ در استانبول تأسيس شد و اولین پذیرش دانشجو در آن در سال ۱۹۹۹-۲۰۰۰ انجام گرفت. باهچه شهیر به عنوان یک دانشگاه غیر انتفاعی و یکی از موسسات آموزش عالی پیشرو در ترکیه، دارای ۲۵ هزار دانشجو است.

در این بین، ۳۵۰۰ الی ۴۰۰۰ نفر از آن ها، دانشجویان بین المللی دانشگاه باهچه شهیر استانبول هستند. این دانشگاه بیش از ۱۰۴۷ استاد و مدرس دارد و کارکنان مشغول در باغچه شهیر بالای ۵۰۰ نفر هستند.

دانشگاه باهچه شهیر

آدرس و زبان تحصیل در دانشگاه باغچه شهیر

در دانشگاه باهچه شهیر رشته‌ها غالبا به زبان انگلیسی (EN) تدریس می‌شوند و برخی رشته ها هم به زبان ترکی (TR)، همچنین بعضی از رشته ها مثل فیزیوتراپی هم به زبان ترکی و هم انگلیسی تدریس می شوند. دانشگاه باهچه شهیر با بیش از ۱۶۰ دانشگاه در ۳۶ کشور مختلف در قاره های آسيا، اروپا و آمریکا مشارکت و قرارداد های تبادل دانشجو دارد.

ساختمان اصلی دانشگاه در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و با مراکز فرهنگی و اجتماعی فاصله‌ی کوتاهی دارد. کتابخانه‌ی دانشگاه باهچه شهیر (Bahçeşehir Üniversitesi) یکی از کتابخانه های با کیفیت استانبول با ۲۵۰ هزار کتاب است.

آدرس دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر در منطقه بشیکتاش، خیابان چاغیران (Çırağan) و نزدیک ساحل زیبای بوغاز واقع شده است. این دانشگاه نزدیک موزه نیروی دریایی استانبول است که یکی از معروف ترین موزه های استانبول بوده و از جاهای دیدنی استانبول نیز محسوب می شود.

Yıldız, Çırağan Cd., 34349 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

دانشگاه باهچه شهیر 1

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه باهچه شهیر

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه به نسبت دانشگاه‌ های دولتی این کشور بیشتر است ولی از طرفی به نسبت دیگر دانشگاه‌های خصوصی اروپا این دانشگاه‌ ها بسیار ارزان ‌قیمت ‌اند. دپارتمان تحصیل ترکیه ۱۱۸ به عنوان طرف قرارداد دانشگاه های خصوصی، پذیرش بدون کنکور ترکیه را با درصد بالا برای متقاضیان فراهم کرده است که به هیچ عنوان از نظر مالی متحمل فشار نشوند.

آسان ترین و کم هزینه ترین راه مهاجرت همیشه مهاجرت تحصیلی بوده است؛ از این رو، تمامی دانشگاه های خصوصی طرف قرارداد دپارتمان تحصیل ترکیه ۱۱۸، دانشگاه های بین المللی هستند که به راحتی بعد از ۱ یا ۲ سال، امکان انتقالی از طریق Erasmus به دانشگاه های اروپا، استرالیا، کانادا و آمریکا را برای دانشجویان فراهم می سازند.

  پل گالاتا استانبول

دانشگاه های خصوصی استانبول مثل دانشگاه باهچه شهیر فرصت خوبی در این زمینه ارائه می‌کنند تا شما بتوانید با هزینه ‌ای معقول در رشته موردعلاقه ‌تان با بهترین کیفیت تحصیلی امکان ‌پذیر در سطح جهانی، تحصیل کنید. بورسیه های تحصیلی در این دانشگاه ها معمولا بین ۲۰ الی ۱۰۰٪ است و اخذ پذیرش و بورسیه های تحصیلی بین ۲ الی ۴ روز کاری انجام می شود. این بورسیه های تحصیلی برای تمامی رشته های تحصیلی در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، پزشکی، دندان پزشکی و پیراپزشکی اعطا می شود.

  پل گالاتا استانبول

دپارتمان تحصیل ترکیه ۱۱۸، صفر تا ۱۰۰ تحصیل شما را تنها طی ۲ روز انجام می دهد. تمامی مدارک تحصیلی طی ۲۴ ساعت ترجمه و به دانشگاه ارائه می شود و طی ۲۴ ساعت آینده پذیرش متقاضیان از دانشگاه مربوطه با بورسیه ی تحصیلی از دانشگاه اخذ می گردد. امکان تحصیل متقاضیان در هر رشته ای هم به زبان ترکی و هم به زبان انگلیسی با بورس تحصیلی وجود دارد. امکان پرداخت اقساطی شهریه های برخی از این دانشگاه ها نیز برای متقاضیان مقدور می باشد. لازم به ذکر است که این دانشگاه ها مورد تایید ایران نیستند اما امکان کار و ادامه ی تحصیل را در ترکیه و سایر کشورهای جهان فراهم می سازند.

دانشگاه باهچه شهیر 2

موسسات آموزشی وابسته به دانشگاه باهچه شهير

موسسات آموزشی وابسته به دانشگاه باهچه شهير شامل ۵۵ مهدکودک، ۵۸ مدرسه ابتدایی، ۱۳۱ مدرسه‌ی متوسطه و ۷۱ مرکز آموزشی خصوصی است که در محله‌ی باغچه شهیر استانبول هم شعبه‌ای از این کالج مشهور وجود دارد.

از فارغ التحصيلان مشهور دانشگاه باغچه شهیر مي‌توان به خواننده‌ های معروف اجه سچکین، ازگی ایوب اوغلو و مينه توگای اشاره کرد. خوابگاه‌های دانشگاه‌ها دارای تسهیلاتی قابل توجه هستند؛ از جمله سالن های ورزشی مختلف، نظافت رایگان، نیروی امنیتی ۲۴ ساعته، اتاق های سينمای ۳ نفره، آرایشگاه، سه وعده غذایی و اتاق های مطالعه و کتابخانه.

کالج باهچه شهیر (Bahçeşehir College)

کالج باهچه شهیر (Bahçeşehir Koleji) شعبه ای از کالج های معروف باهچه شهیر است که زیر نظر دانشگاه باهچه شهیر می باشد. باهچه شهیر کالج یکی از خوشنام ترین و معتبرترین موسسات تحصیلی خصوصی در ترکیه است که در منطقه باهچه شهیر در استانبول و برخی کشورهای آروپایی و امریکایی شعبه دارد. این کالج از دبستان تا دبیرستان خدمات تحصیلی ارائه می دهد. کالج های باهچه شهیر دارای کلاس های چند زبانه به زبان های ترکی استانبولی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و … هستند.

دانشگاه باهچه شهیر 3

دانشکده‌های دانشگاه باهچه شهیر

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندان پزشکی
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده موسیقی (Konservatuar)
 • دانشکده مدیریت و اقتصاد
 • دانشکده معماری و طراحی
 • دانشکده مهندسی و علوم طبیعی
 • دانشکده علوم ارتباطات

کالج های تخصصی دانشگاه باهچه شهیر

 • کالج زبان های خارجی
 • کالج عالی اطلاعات شغلی
 • کالج مشاغل خدماتی درمانی
 • کالج علوم کاربردی

مراکز تحقیقاتی دانشگاه باهچه شهیر

 • مرکز تحقیقات کاربردی
 • آکادمی ارتباطات بین الملل
دانشگاه باهچه شهیر 4

رشته‌های دانشگاه باهچه شهیر

کارشناسی به زبان انگلیسی

 مدیریت بازرگانی، اقتصاد، تجارت و بازرگانی بین الملل، امور مالی بین المللی، روابط بین الملل و علوم سیاسی، تبلیغات، فیلم و تلویزیون، رسانه های مدرن، ویدیو و عکاسی، روابط عمومی، هنرهای تصویری و طراحی ارتباطات بصری، معماری، معماری داخلی و طراحی محیط، طراحی تولیدات صنعتی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی سیستم های انرژی، مهندسی محیط، مهندسی صنایع، مهندسی مکاترونیک، مهندسی نرم افزار، تکنولوژیهای آموزشی و آموزش کامپیوتر، ریاضیات، روانشناسی، جامعه شناسی

کارشناسی به زبان ترکی

حقوق، گوش و شنوایی، تربیت روانی کودک، فزیزوتراپی، مشاعل اجتماعی، تغذیه و رژیم عذای (هم ترکی هم انگلیسی)، پرستاری

کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی

علوم اجتماعی، فیلم و تلویزیون، اقتصاد مالی، آموزش زبان انگلیسی، مدیریت بازرگانی عمومی، امور مالی و بازارهای سرمایه داری، بازاریابی، معماری، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مگاترونیک، مدیریت مهندسی، مهندسی صنایع، فنآوری اطلاعات (IT)، مدیریت اجرایی (MBA)، مدیریت خدمات

کارشناسی ارشد به زبان ترکی

فلسفه، مهندسی علوم زیستی (بیوتکنولوژی)، اکثر رشته های دانشگده های علوم بهداشتی، اکثر رشته های دانشکده مدیریت و اقتصاد، اکثر رشته های دانشکده آموزش پرورش

رشته های دکترا به زبان انگلیسی

مهندسی برق و الکترونیک، معماری، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مطالعات رسانه و سینما، بازاریابی، مدیریت و سازمان،

دکترا به زبان ترکی

روابط بین الملل و تبلیغات، قانون خصوصی و عمومی، تبلیغات و روابط عمومی + بعضی از رشته های دانشکده بهداشت که به تازگی اضافه شده اند

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته ها، ارائه یا عدم ارائه‌ی آن ها در سال تحصیلی مورد نظرتان به وبسایت دانشگاه باهچه شهیر مراجعه کنید:

دانشگاه باهچه شهیر 5

شهریه دانشگاه باهچه شهیر

 • شهریه برای مقطع کارشناسی در اکثر رشته ها به جز پزشکی و دندانپزشکی بین ۵۰۰۰ دلار تا ۷۹۰۰ دلار سالیانه متغیر است.
 • شهریه رشته های پزشکی و دندانپزشکی ۲۵۰۰۰ دلار سالیانه.
 • شهریه دوره کارشناسی خلبانی (Pilotage) سالانه ۷۹۰۰ دلار + ۱۳۵۰۰ یورو سالیانه.
 • دوره های کارشناسی ارشد ۱۲ هزار دلار دلار سالیانه
 • دوره دکتری تخصصی ۴۰ هزار دلار سالیانه
  مسجد سلطان احمد استانبول

شهریه های فوق برای زمان نگارش این مطلب می باشند (اردیبهشت ۹۹). در صورت تمایل برای دریافت شهریه های به روز شده دانشگاه باغچه شهیر از اینجا دیدن کنید.

دانشگاه باهچه شهیر 6

بورسیه دانشگاه باهچه شهیر

امکان بهره مندی از بورس دانشگاه باهچه شهیر برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که در این صورت شهریه ها به صورت قابل توجهی کاهش می یابند (۲۵ تا ۵۰ درصد شهریه) و در صورت کسب شرایط مورد نیاز برای دریافت بورسیه به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی یا فاند نیز از طرف دانشگاه پرداخت می شود.

دانشگاه باهچه شهیر 7

دانشجویان در مقاطع مختلف (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری) می توانند از بورسیه‌ی دانشگاه باهچه شهیر بهره مند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط در نظر گرفته شده و نحوه درخواست از اینجا بازدید کنید.

دانشگاه باهچه شهیر 8

نمونه واحدهای فروش و اجاره در باغچه شهیر

دانشگاه باغچه شهیر بر روی نقشه

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان 118 ترکیه شماره واتساپ خود را وارد کنید

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اشتراک گذاری این مطلب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

5 نظر

 1. دانشگاه باهچه شهیر 23

  سلام میشه از دانشگاه باهچه شهیر برا رشته دندانپزشکی بورسیه گرفت و چطوری؟؟

 2. دانشگاه باهچه شهیر 26

  دانشگاه باحچه شحیر تو بشیکتاش فکر کنم
  درسته ؟

 3. دانشگاه باهچه شهیر 27

  دانشگاه باغچه شهیر کدوم منطقه استانبوله ؟
  همون محله باهچه شهیره؟


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

 1. با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در ترکیه تماس بگیرید. 
 2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
 3. لطفا پیغام خود را به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
 4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.
 5. ما در استانبول اروپایی، شهر آلانیا و آنتالیا فعال هستیم.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، می توانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید. 

×