Skip to content

مرتفع ترین آبشار ترکیه

آبشار تورتوم ( Tortum Şelalesi )

آبشار تورتوم در قرن هجدهم میلادی در نتیجه رانش زمین به وجود آمده است. این آبشار به عنوان مرتفع‌ترین آبشار ترکیه با ۴۸ متر ارتفاع در شهرستان «اوزون‌دره» استان ارزروم قرار دارد و با زیبایی های طبیعی و بی نظیرش مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.  این آبشار در بزرگراه ارزروم-آرتوین واقع شده و شهرستان اوزون‌دره که از این آبشار زیبا میزبانی می‌کند در سال ۲۰۱۶ به عنوان یازدهمین شهر آرام ترکیه به لیست اتحادیه شهرهای آرام بین المللی اضافه شده است. بعد از احداث سد و نیروگاه آبی تورتوم در سال ۱۹۶۰ ، آب دریاچه به وسیله کانال هایی به سمت آبشار هدایت شده و از آنجا به سمت توربین ها سرازیر می شود.

مرتفع ترین آبشار ترکیه 1

آبشار در انتها به یک دریاچه می ریزد که مناطق تفریحی فراوانی را در اطراف خود می بیند. این آبشار در ماه های May و June به دلیل پر آب بودن چشم انداز زیبایی پیدا میکند. جریان آب این آبشار منظره بسیار زیبایی را پدید آورده و همه ساله به ویژه با فرا رسیدن فصل بهار توجه هزاران گردشگر داخلی و خارجی را به خود معطوف می‌کند.

اشتراک گذاری این مطلب
پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید:

اگر نظر و یا تجربه ای در مورد موضوع این مقاله دارید، لطفا با همه به اشتراک بگذارید.


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پیش از تماس با ما این موارد را در نظر بگیرید:

  1. لطفا با این شماره تنها جهت خرید و اجاره ملک در منطقه باهچه شهیر و غرب استانبول اروپایی تماس بگیرید و در صورت نیاز به مشاوره در خصوص سایر زمینه ها از دکمه مشاوره فوری بالای صفحه استفاده نمایید.
  2. امکان پاسخگویی در روزهای یکشنبه وجود ندارد.
  3. لطفا پیغام خود رو به صورت متن یا پیام صوتی ارسال نمایید و از تماس صوتی خودداری کنید.
  4. این خانه ممکن است به فروش رفته و یا اجاره داده شده باشد، اما موارد مشابه همواره موجود است.

دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی

لطفا توجه داشته باشید در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره رایگان، همانند ویدئو های موجود در صفحه مشاوره حقوقی می باشید، تنها از طریق صفحه اینستاگرام ما و یا این لینک در واتساپ سوالات خود را مطرح نمایید. 

در صورتیکه تمایل به دریافت مشاوره حقوقی اختصاصی توسط وکیل مجموعه ما دارید، میتوانید از طریق لینک زیر وارد واتساپ شده و وقت مشاوره دریافت نمایید.